Ďábel v Bílém městě

Autor: Erik Larson
Čte: Miroslav Černý
Stopáž: 2 mp3CD / 19hod 57min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: Duben 2018

Ďábel v Bílém městě

Píše se rok 1893 a na Chicago se upírají oči celého světa. Nikdo však netuší, že jen o pár ulic od bělostné nádhery Světové kolumbovské výstavy řádí jeden z nejstrašnějších vrahů historie. Kritiky oceňovaný román Ďábel v Bílém městě je skutečným příběhem masového vraha H. H. Holmese který ve svém speciálně zkonstruovaném domě zavraždil během chicagské světové výstavy desítky žen. Monumentální dílo v žánru beletrizované literatury faktu je precizní koláží střípků vystihující atmosféru doby i pozadí Holmesových zločinů. Důmyslnost a krása labyrintu výstavních pavilonů Bílého města, které se stalo výkvětem amerického ducha a nezdolnosti lidské vůle, kontrastuje s temnotou bludiště piteven, propadlišť a slepých uliček Holmesova domu. Vrah byl nakonec usvědčen a poslán na šibenici, kolem jeho skutečných motivů se však vznáší řada otázek. Audiokniha Ďábel v Bílém městě je jednou z odpovědí.

 

Erik Larson (1954)

Americký žurnalista a spisovatel literatury faktu. Přispívá do prestižních novin a časopisů, jako jsou Time Magazine, New York Times nebo The Wall Street Journal. Ďábel v Bílém městě (2003) je jeho nejúspěšnější knihou. Mimo jiných ocenění za ni obdržel cenu Edgar za výjimečné dílo kriminálního žánru. Sám o sobě říká, že je nejen spisovatel, ale i badatel; veškeré rešerše a výzkumy historie si dělá sám a dává si záležet na tom, aby se jeho práce vždy co nejvíce držely historických poznatků.

 

Miroslav Černý (1978)

Rodák z hanácké metropole Olomouc. Divadelní, příležitostně filmový herec začínal svou profesní dráhu v Západočeském divadle v Chebu. Poté působil v brněnském divadle Polárka, kde pod vedením Jana Mikuláška, Martina Františáka nebo Hany Mikoláškové Kovaříkové strávil deset sezón. V současnosti je na volné noze a spolupracuje s Národním divadlem Brno, Divadlem U stolu, divadlem Polárka a olomouckým divadlem Tramtarie.

 

Thriller | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | 19hod 57min

Nahrávka vznikla podle knihy Erika Larsona Ďábel v Bílém městě, vydané nakladatelstvím Argo v Praze v roce 2016. THE DEVIL IN THE WHITE CITY Copyright © 2003 by Stephen Eric Larson. All rights reserved. Z anglického originálu The Devil in the White City: Murder, Magic nad Madness At the Fair That Changed America, vydaného nakladatelstvím Crown Publishers v New Yorku roku 2003 přeložil Filip Krajník. Odborný poradce Jeff Smith. Translation © 2016, 2017 by Filip Krajník. Čte Miroslav Černý. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Hudba Dominik Svoboda. Obálka Pavel Růt. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Foto autora © Benjamin Benschneider. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2018.

Související tituly