Nestvůra z Essexu

Autor: Sarah Perry
Čte: Kateřina Mendlová Horáčková
Režie: Ondřej Jirásek
Stopáž: 2 mp3CD / 13 hod 10 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: červen 2018

Nestvůra z Essexu

Kdyby se Charles Dickens s Bramem Stokerem spojili, aby napsali velký viktoriánský román, těžko říct, jestli by Nestvůru z Essexu předčili." John Burnside

„Až troufale ambiciózní román – opulentní a fantaskní, divoký Ráj za zahradní brankou (…) trochu duchařina a trochu lekce přírodopisu, trochu romantika a trochu feministické poselství. Tak mě to uchvátilo, že jsem ještě osmačtyřicet hodin po dočtení litovala, že jsem zase zpátky v normálním světě.“ New York Times

„Neodolatelný nový román (…) nejkouzelnější hrdinka od dob Elizabeth Bennetové z Pýchy a předsudku.“ Washington Post

BRITSKÁ KNIHA ROKU 2016

Titul oceněný řadou cen - Waterstones Book of the Year 2016, Sunday Times number one bestseller, Shortlisted for Costa Book Award, nebo iTunes Book of the Year 2016. Vyšlo v jedenácti jazycích.

 

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíše úleva než rána. Život ve městě a nešťastné manželství ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu představuje naději na světlejší zítřky. Vesnici Aldwinter si hned zamiluje a najde přátele v rodině místního pastora. Harmonický život uprostřed přírody naruší zprávy o návratu vodní nestvůry z místních legend, která má být skutečnou příčinou záhadných zmizení několika místních obyvatel. Cora se nadšeně pouští do archeologických průzkumů a doufá, že essexská nestvůra je novým živočišným druhem, jehož objevením přispěje vědě.  Pastor William naopak vidí v podobných zvěstech pozůstatky středověkého tmářství, proti němuž je třeba bojovat. Nestvůra z Essexu je příběh o lásce ke svobodě a poznání, o protikladech, které se přitahují a o lidských vášních a vysokých ideálech, které díky nim často berou za své.

 

Sarah Perryová (1979)

Sarah Perryová se narodila v Essexu v konzervativní baptistické rodině a vyrůstala obklopena klasickou literaturou a hudbou.  Vystudovala angličtinu a tvůrčí psaní se zaměřením na literaturu období gotiky na Royal Holloway, University of London. Její první román After Me Comes the Flood, vydaný roku 2014, získal ocenění East Anglian Book of the Year Award 2014 a byl uveřejněn v seznamu 2014 Guardian First Book Award. V lednu až únoru 2016 autorka pobývala v Praze v rámci programu UNESCO City of Literature Writer-in-Residence.

 

Kateřina Mendlová Horáčková

Rodačka z Prostějova, absolventka hudebně dramatického oboru brněnské konzervatoře, po 13 let členka souboru brněnského divadla Radost. Po narození syna je na volné noze a zatím ani jednou nezalitovala. Věnuje se práci pro rozhlas a moderování, hostovala v Moravském divadle Olomouc, objevila se v televizním seriálu Četnické humoresky i v několika televizních pohádkách, hraje v úspěšném Pohádkovém divadle Sandry Riedlové a věnuje se dabingu. 

 

Román | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | 13hod 10min

Nahrávka vznikla podle knihy Sarah Perryové Nestvůra z Essexu vydané nakladatelstvím Argo v Praze vroce 2018. Text Copyright © 2016 Sarah Perry. Z anglického originálu The Essex Serpent, vydaného nakladatelstvím Harper Colins Publishers ve Velké Británii v roce 2016, přeložila Michaela Konárková. Translation © Michaela Konárková, 2018. Čte Kateřina Mendlová Horáčková. Režie Ondřej Jirásek. Hudba Kryštof Marek. Zvuk, střih a mastering Matěj Korytář. Produkce nahrávky Vladimíra Jirásková. Natočeno v Recording Studiu Škroupova Brno. Design obalu pro CD Michaela Nussbergerová. Foto autora © Jamie Drewe. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červnu 2018.

Související tituly