Mrtvé komando

Autor: Jaroslav Šikl
Čte: Pavel Rímský
Stopáž: 1 mp3CD / 10hod 40min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2018

Mrtvé komando

Robert de Bohême je zpět...

Robert Hráský s dávnou přezdívkou Robert de Bohême se živí jako cirkusový vrhač nožů. Pak mu ale přijde záhadný vzkaz od jeho spolubojovníka z tajného výsadkového komanda, ve kterém bojoval za druhé světové války.  Zdá se, jako by se kdosi rozhodl po dvaceti letech mstít dosud žijícím příslušníkům jednotky.  Stopy vedou do luxusního švýcarského hotelu. Při jeho pátrání po vrazích přátel Robertovi pomáhá dcera jednoho z někdejších spolubojovníků, krásná Madeleine. Brzy se ukáže, že oběma jde o život.

 

Jaroslav Šikl (1930–1985)

Po absolvování FAMU působil jako, novinář,  spisovatel, filmový režisér a scénárista, se zaměřením především na kriminální žánr.  Pracoval ve Filmovém týdeníku a působil jako režisér Krátkého filmu Praha. Proslul jako autor kriminálních románů (Posledních devadesát minut, Účty starého muže, Zločin s rozumem a další) a publicisticky zaměřených titulů (např. Legendy o Divokém západě nebo Hrdinové míče kopaného).

 

Pavel Rímský (1949)

Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Švandově divadle i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance, ale i z televizních seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Freedman v seriálu M*A*S*H).  Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihy Pod rouškou noci, Prokletý ostrov a Ve službách zla.

 

Thriller | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 10hod 40min

Nahrávka vznikla podle knihy Jaroslava Šikla Mrtvé komando vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 1977. © 1977 Jaroslav Šikl. Čte Pavel Rímský. Hudba Mario Buzzi. Režie, zvuk, střih a mastering Pavel Štěpánek. Nahrávku vyrobilo vydavatelství Tympanum audioknihy. Design obálky Ice Colours. Grafická úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Vydalo vydavatelství Tympanum v dubnu 2018. | www.tympanum.cz

Související tituly