Věštba

Autor: Chloe Benjaminová
Čte: Tereza Dočkalová
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 2 mp3 CD / 14 hod 15 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 1.11.18

Věštba

New York Times bestseller

Jaký by byl váš život, kdybyste znali přesné datum své smrti?

Je rok 1969 a po čtvrti Lower East Side v New Yorku se rozkřikne, že přicestovala žena s vyjímečnými schopnostmi, která dokáže každému předpovědět den jeho smrti. Pokušení nahlédnout do vlastní budoucnosti neodolají čtyři dospívající sourozenci z rodiny židovských přistěhovalců a vydají se za ní, aby poznaly svůj osud. V průběhu příštího půl století se pak nejmladší Simon dostane k baletu v San Francisku, snílek Klára se stane kouzelnicí balancující mezi realitou a fikcí, Daniel se snaží bojovat s vrtkavostí osudu jako vojenský lékař a nejstarší ze sourozenců, bioložka Varja, se při svých výzkumech pokouší přelstít smrt. Věštba je strhujícím příběhem o moci osudu a volby, o kouzlu vyprávění, podstatě víry a síle rodinných pout.

 

Chloe Benjaminová

Narodila se v San Franciscu a vystudovala kreativní psaní na univerzitě ve Wisconsinu. Její první román Anatomie snů (The Anatomy of Dreams, 2014) získal cenu Edna Ferber Fiction Book Award a byl nominován na The Center for Fiction's First Novel Prize. Její druhý román Věštba (The Immortalists) se stal bestsellerem New York Times. Její knihy byly přeloženy do třiceti jazyků. 

 

Tereza Dočkalová (1988) 

Vystudovala herectví na ostravské Janáčkově konzervatoři. Již při škole hostovala v Těšínském divadle, v ostravském Divadle loutek a na Komorní scéně Aréna, kde po absolutoriu nastoupila do stálého angažmá. V roce 2012 obdržela Cenu Thálie v kategorii herečka do 33 let a o rok později se stala členkou pražského Divadla pod Palmovkou. V roce 2017 získala za ztvárnění ústřední postavy Nory ve stejnojmenné hře Henrika Ibsena v Divadle Pod Palmovkou již druhou Cenu Thálie, tentokrát za mimořádný jevištní výkon. Kromě Divadla pod Palmovkou vystupuje Tereza Dočkalová na Letních shakespearovských slavnostech nebo v inscenacích divadelního spolku Masopust. 

 

Román | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | Celková délka 14 h 15 min 

Nahrávka vznikla podle knihy Chloe Benjaminové Věštba vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Copyright © 2018, Chloe Benjamin. Z amerického originálu The Immortalists vydaného nakladatelstvím Penguin Random House v roce 2018, přeložila Jitka Fialová. Translation © 2018 by Jitka Fialová. Čte Tereza Dočkalová. Hudba Kittchen. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Petr Mašek. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Foto autorky © Nathan Jandl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v říjnu 2018. 

Související tituly