Záhada tří čtvrtin

Autor: Sophie Hannah
Čte: Vasil Fridrich
Stopáž: 1 mp3 CD / 10 hod 35 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: leden 2019

Záhada tří čtvrtin

Výtečný a výjimečný Hercule Poirot v novém případu 

Lodnýn 1930. Hercule Poirot se spokojeně vrací z oběda, když ho před domovními dvěřmi  překvapí rozzlobená žena a domáhá se vysvětlení, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, když nikoho toho jména ani nezná. Hercule Poirot netuší, o čem je řeč. Jde snad o nějaký omyl či nejapný vtip? Kolik stejných dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně? A kdo je Barnabas Pandy? Žije, nebo byl skutečně zavražděn? Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět a jeho šedé buňky mozkové opět dostanou pořádně zabrat. 

Sophie Hannah (1971)

Mezinárodní bestsellerová autorka psychothrillerů. Její knihy byly publikovány ve více než dvaceti zemích, adaptovány pro televizi a ovenčeny  mimo jiné britskou National Book Award za krimi roku. Píše rovněž poezii, za niž byla nominována na cenu T. S. Eliota. Po více než 40 letech vrátila na literární scénu legendárního belgického vyšetřovatele Hercula Poirota. Její nové příběhy o nejslavnějším dektivovi všech dob vychází ve více jak čtyř desítkách zemí světa a navazují na tradici těch nejlepších detektivek Agathy Christie.

Vasil Fridrich (1976) 

Narodil se v Uherském Hradišti a po maturitě na Gymnáziu J. A. Komenského v Uherském Brodě byl v roce 1995 přijat na DAMU. Už během studií účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem generačního divadelního spolku CD 94 v Divadle v Celetné. Po absolutoriu získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. Po 12 letech angažmá v Městských divadlech pražských odešel v roce 2017 na volnou nohu. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje talkshow Noční Mikrofórum a věnuje se také práci na poli rozhlasové činohry či natáčení audioknih. Zahrál si  ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018), v surrealistických snímcích Davida Jařaba Vaterland – Lovecký deník (2004) a Hlava-ruce-srdce (2010) nebo ve filmech Hodinový manžel (2014), Teorie tygra (2016) či v seriálech Specialisté (2018) a Svět pod hlavou (2017). 

Detektivka | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 10 hod 35 min

Nahrávka vznikla podle knihy Agatha Christie®, Sophie Hannah, Záhada tří čtvrtin. Výtečný a výjimečný Hercule Poirot v novém případu, vydané nakladatelstvím Knižní klub v roce 2018. Z anglického originálu The Mystery of Three Quarters vydaného nakladatelstvím HarperCollins Publishers v Londýne roku 2018 přeložila Veronika Volhejnová. Translation entitled Záhada tří čtvrtin © 2018, Agatha Christie Limited. All rights reserved. The Mystery of Three Quarters © 2018, Agatha Christie Limited. All rights reserved. AGATHA CHRISTIE® POIROT® are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved. Čte Vasil Fridrich. Režie, zvuk a mastering Pavel Štěpánek. Hudba Kryštof Marek. Foto autorky Philipa Gedge. Úprava obalu pro CD Emil Křižka. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v lednu 2019.

Související tituly