Výběr z detektivek - Výhodný balíček

Pro "ochutnání" z detektivního žánru jsme pro Vás sestavily sadu toho nejlepšího, co jsme natočili.
Balíček vynikajích detektivek obsahuje tituly Stále půlnoc, Vraždy v kruhu, Jáchymovští démoni, Hadí doupě.

Stále půlnoc
Klidný nedělní večer na předměstí Glasgow. Běží televize, v troubě se peče večeře. Klid naruší stará otlučená dodávka, která prorazí dveře jednoho ospalého domu. Vyřítí se z ní skupina ozbrojených mužů v kuklách. Zajmou rodinu a požadují výkupné milion liber. Útočníci jednoho člena rodiny unesou. Na místo je přivolána vyšetřovatelka Alex Morrowová. Ale kolem případu se objevuje spousta záhad. Kdo byli ti únosci? Proč si mysleli, že v normálním domě žije bohatá rodina? Rodina zarytě mlčí. Alex se noří hlouběji do případu a odhaluje podivná tajemství...

Vraždy v kruhu
Kolik motivů může mít jedna vražda? Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. Spolu s kriminalistou Holinou nahlédneme hluboko do jejich životů propojených pletivem silných citů a rozporuplných činů. Jak si neortodoxní vyšetřovatel poradí s labyrintem emocí a podezřelých?
Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu České televize Vraždy v kruhu (2015) s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších „televizních“ osudů.

Jáchymovští démoni
Z  detektivního  cyklu  Letopisy  královské  komory.
Jiří  Adam  z  Dobronína  v  kraji  stříbrných  žil.
Mladý  rytíř  Jiří  Adam  z  Dobronína  byl  právě  jmenován  písařem  Královské  komory  a  jeho  úkolem je  dohlížet  na  pořádek  v  Údolí  svatého  Jáchyma,  kde  se  podařilo  nalézt  stříbro.  Do  živelně vznikající  osady  se  stahují  horníci  z  druhé  strany  hor.  Vidina  rychlého  zbohatnutí  však  přitahuje  i mnohé,  kteří  nepřicházejí  jen  za  čestnou  obživou.  Krátce  po  příjezdu  Jiřího  Adama  dojde  k  vraždě šenkýře  Margolda.  Zdá  se,  že  jde  o  banální  zločin,  jenže  svědci  hovoří  o  dvou  démonech.  Vyjde najevo,  že  obdobná  vražda  se  stala  před  dvěma  dny,  kdy  zemřel  řeznický  mistr.  A  další  zločin  nasebe  nenechá  dlouho  čekat...

Hadí doupě
Jedna  rozvětvená  rodina,  jeden  zvláštní  dům  a  mnoho  nebezpečných tajemství...
Příběh,  který  Agatha  Christie  označila  za  jednu  ze  svých  nejoblíbenějších  detektivek,  nepřivádína  scénu  ani  slavnou  slečnu  Marplovou,  ani  bystrého  ješitu  Hercula  Poirota.  Ve  velkém,  poněkud bizarním  domě  na  předměstí  Londýna  žije  rozvětvená  rodina  řeckého  přistěhovalce  Aristida Leonidese.  Když  bohatý  starý  pán  náhle  zemře,  vše  nasvědčuje  tomu,  že  byl  úkladně  zabit  a pachatele  je  nutno  hledat  mezi  rodinnými  příslušníky.  Ovšem  motivů  vraždy  může  být  tolik,  kolik má  sídlo  obyvatel.  O  ruku  milionářovy  vnučky  Sofie  se  uchází  Karel,  syn  kriminalisty  ze  Scotland Yardu.  Coby  host  a  detektiv-amatér  v  jedné  osobě  začíná  luštit  nebezpečnou  hádanku.  Z rodinného  sídla  možná  nezůstane  kámen  na  kameni....

Denise Mina (1966)
Skotská autorka detektivních příběhů, označována britskou kritikou za ostrovní princeznu krimi. Její kriminální romány se svéráznou vyšetřovatelkou Alex Morrowovou si získaly srdce čtenářů na ostrovech i v kontinentální Evropě. Za knihu Konec vosí sezóny získala ocenění Nejlepší britská detektivka roku 2012, a zcela bezprecedentně získala totéž ocenění i v roce 2013 za knihu Bohové a bestie. Konec vosí sezóny byl mimo jiné oceněn i Švédskou akademií autorů detektivní literatury za nejlepší překladový román. Pravidelně přispívá do rozhlasu a televize. Žije v Glasgow s manželem a dvěma syny.

Iva Procházková (1953)
Spisovatelka a scénáristka je především autorkou literatury pro děti a mládež, ale také románů pro dospělé a divadelních her. Píše česky a německy. Několik jejích knih bylo oceněno prestižními literárními cenami v Čechách i v Německu a přeloženo do mnoha jazyků. Dvakrát získala cenu Magnesia Litera (Myši patří do nebe, 2006; Nazí, 2010).

Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc. (1955)
Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze je naším nejčtenějším domácím i zahraničním autorem za roky 2011–2015. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. V Tympanu vydává audioknižní ságy Přemyslovská epopej, Husitská epopej a detektivní cykly Hříšní lidé království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

Agatha  Christie  (1890-1976)
Autorčina  první  kniha  vznikla  na  základě  sázky  se  sestrou,  která  zpochybňovala  její  spisovatelské vlohy.  Během  své  téměř  šedesátileté  literární  kariéry  napsala  na  80  románů  a  povídkových  knih, úspěšná  byla  též  jako  autorka  divadelních  her  a  pod  pseudonymem  vydávala  romantické  romány.  Její hra  Past  na  myši  je  vůbec  nejdéle  hranou  inscenací  na  světě,  v  roce  2012,  kdy  slavila  60  let  od londýnské  premiéry,  měla  za  sebou  již  25  000  představení.  Agatha  Christie  vytvořila  nezapomenutelné postavy  detektivů,  vedle  nejznámějšího  Hercule  Poirota  například  slečnu  Marplovou,  tajemného  pana Quina  nebo  úředníka  na  penzi  Parkera  Pynea.  Tympanum  vydalo  na  patnáct  jejích  detektivních románů  a  povídek  v  podání  předních  interpretů.

Martin Siničák (1980 ve Zlíně)
Po gymnáziu vystudoval divadelní fakultu JAMU. Už na škole začal hrát v undergroundovém Divadle v 7 a půl, poté nastoupil angažmá v HaDivadle, kde za 5 let vytvořil řadu rolí (Porucha, Maryša, Platonov,...). Nyní je členem činohry Národního divadla Brno, kde je možné ho shlédnout v inscenacích Oidipús, Petrolejové lampy (širší nominace na cenu Thálie 2016), Něco za něco, Teror či jako Saturnina. Pohostinsky hrál v ostravském divadle Petra Bezruče, v divadle Polárka, či v pražském divadle Letí. Je držitelem ceny Thálie pro činoherce do 33 let. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Diváci jej mohou znát z TV seriálů (Četníci z Luhačovic, Rapl, Most, První republika) a filmů (Teplé škvarky, Špindl, Rašín).

Jan Šťastný (1965)
Jeden z nejznámějších herců současnosti pochází ze Zlína. Po studiích herectví na pražské DAMU přijal stálé angažmá v souboru Národního divadla, v roce 1992 odešel do Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Své herectví zde rozvinul do kultivovaného projevu, který uplatnil v klasickém i moderním repertoáru (Král KrysaOthelloBrouk v hlavěIdeální manžel).
Mnoho velkých příležitostí dostal v televizi, diváckou popularitu mu vynesly zejména seriály RodáciŽivot na zámkuZdivočelá zeměNáměstíčkoPojišťovna štěstíOrdinace v růžové zahradě nebo Vyprávěj. Tento „muž se sametovým hlasem“ se také řadu let úspěšně věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčil například Antoniovi Banderasovi nebo Melu Gibsonovi.

Jan Hyhlík (1945)
Hlasatel, herec a dabér vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Externě spolupracuje od roku 1995 s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana, kde vytvořil již přes 150 audioknih. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej a Husitská epopej, detektivní cykly Hříšní lidé království českého, Letopisy královské komory a šest titulů Fredericka Forsytha.

Jiří  Suchý  z  Tábora (1988)
Narodil  se  v  Táboře,  na  DAMU  se  dostal  ze  třetího  ročníku  gymnázia  a  následující  rok  tak studoval  dvě  školy  zároveň.  Herecky  jej  zásadně  ovlivnila  jeho  profesorka  Jaroslava  Adamová. Ještě  na  škole  spoluzaložil  autorský  Cabaret  Calembour.  Po  absolutoriu  získal  angažmá  v Moravském  divadle  Olomouc  a  poté  přešel  do  Jihočeského  divadla  v  Českých  Budějovicích.  Od roku  2016  je  členem  Činohry  Národního  divadla.  Vedle  herectví  se  příležitostné  věnuje scenáristice  pro  televizi  a  dramatické  tvorbě.  S  Ladislavem  Karpianem  napsal  divadelní hru Duende,  která  se  uváděla  v  Divadle  Na  Zábradlí.  Jeho  hra Řečiště získala  v  Cenách  Alfréda Radoka  Zvláštní  cenu  Českého  rozhlasu  a  byla  natočena  s  Danielou  Kolářovou  v  hlavní  roli. Dvakrát  získal  nominaci  v  anketě  Neviditelný  herec.

Související tituly

Obsažené tituly