Čaroděj Zeměmoří

Autor: Ursula K. Le Guinová
Čte: Tomáš Juřička
Stopáž: 1 mp3 CD / 7 hod 40 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 27.3.19

Čaroděj Zeměmoří

První z hrdinských písní Zeměmoří

Zeměmoří je fascinující svět, kde se někteří lidé rodí obdařeni magickým talentem. V obyčejném kovářském synku Dunym rozpozná jeho teta, vesnické čarodějka, velké kouzelnické schopnosti. Když pak krajem prochází mlčenlivý mág Ogion, pošeptá chlapci při obřadu průchodu jeho skutečné jméno – Ged a nabídne mu, že jej vezme do učení. Ctižádostivému a nadmíru zvědavému Gedovi však brzy Ogionova moudrost přestává stačit. Odchází tedy do Velkého přístavu a pak ještě dál, na ostrov čarodějů, aby se zde učil od devíti mistrů. Netuší však, jaký osud mu jeho ctižádost a slepá odvaha připraví..

Ursula K. Le Guinová (1960 – 2018)

Jedna ze zakladatelek žánru fantasy, autorka řady románů, poezie, knih pro děti a esejů. Narodila se v kalifornském Berkeley a vystudovala  středověkou literaturu na Columbia University. Jejím nejuznávanějším dílem je sci-fi Levá ruka tmy (1969, česky 1995 a 2009) z románového cyklu Hain (Ekumen), odehrávajícího se ve vesmíru protkaném planetami s humanoidními obyvateli. V češtině jsou nejoblíbenější její rané romány o Zeměmoří (1968, česky 1992 a 2003), volně navazující cyklus příběhů z podmanivého světa ostrovů, draků a magie. Obdržela několik cen, kromě cen Hugo a Nebula také Gandalf Grand Master v 1979 a Damon Knight Memorial Grand Master Award v roce 2003.

Tomáš Juřička (1960)

Český herec a dabér, vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Po ukončení studií byl v letech 1981–1991 členem souboru Divadla Jiřího Wolkera v Praze. Na televizních obrazovkách vystoupil v několika seriálech, mimo jiné Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Rodáci, Pojišťovnaštěstí nebo Sanitka, kde ztvárnil postavu Jaroslava Jandery. Jako dabér se podílel se na desítkách filmů a seriálů, včetně seriálu Star Trek. V roce 2010 obdržel za své výkony Cenu Františka Filipovského. Pro Tympanum načetl audioknihy Medvídek Paddington a Neználkovy příhody.

Fantasy | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celkový čas 7 hodin 40 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Ursuly K. Le Guinové Čaroděj Zeměmoří vydané nakladatelstvímTriton v roce 2003. Copyright © 1968 by Ursula K. Le Guin Copyright Renewed © 1996 by the Inter-Vivos Trust for the Le Guin Children. Z anglického originálu A Wizard of Earthsea vydaného jako součást The Earthsea Trilogy nakladatelstvím Penguin Books, London v roce 1987 přeložil Petr Kotrle. Translation © 1992, 2001, 2003 by Petr Kotrle. Nahrávku vytvořilo Občanské sdružení Mluvící kniha v roce 2017. ČteTomáš Juřička. Hudební doprovod Dominik Svoboda. Anna Nowaková – housle, Anežka Opekarová – housle, viola, Alenka Pekařová – harfa, Dominik Svoboda – cello, bodhran, flétna. Ilustrace na obálce © Milan Fibiger. Foto autorky LeGuin_Copyright © by Marian Wood Kolisch. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s.r.o., v březnu 2019. www.tympanum.cz

Související tituly