Opravář osudů

Autor: Robert Fulghum
Čte: Jan Kolařík
Režie: Jiří Lukášek
Stopáž: mp3 download / 5 hod 35 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: březen 2019

Opravář osudů

 

 

Audioknihu Roberta Fulghuma si můžete zakoupit jako Mp3 na www.kosmas.cz 

Nevydáváme jako fyzické CD, ale pouze jako mp3 ke stažení.

 

První román Roberta Fulghuma odehrávající se v Praze

Geroge Novak přijíždí do Prahy najít své české kořeny. Brzy ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? V živé staropražské hospodě U Devíti Draků a jedné ovce potkává svérázné přátele, kteří v něm však spíše otázky vyvolávají, než aby mu předkládali snadné odpovědi. Kdo je Vera, Georgova tajuplná sousedka? Kdo je Luci Milena, mladá umělkyně, kterou potká na svých cestách? Největší otázku však jedné noci přinese tajemná návštěva jako z jiného světa, která mu předloží zvláštní nabídku... Nejnovější román Roberta Fulghuma je originálním příběhem o hledání vlastní cesty a o tom, jak někdy nalezneme odpovědi na otázky, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme.  

Robert Fulghum (1937)
Robert Fulghum je mužem mnoha tváří. Získal několik vysokoškolských diplomů, ale přesto tvrdí, že nejlepší je škola života. Během svého života vystřídal různá povolání, které se pro něj staly později inspirací v jeho literární tvorbě. Byl kovbojem na statku v Texasu, barmanem, pracovníkem v IBM, pastorem, spisovatelem, učitelem nebo profesionálním hráčem na kytaru ve skupině The Rock Bottom Remainders, v níž hrají i další spisovatelé Dave Barry, Stephen King a Amy Tan. Jeho tvorba má většinou povídkový a fejetonový charakter. Proslavil se knihou Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, která byla vydána v roce 1988 (český překlad vyšel poprvé v roce 1991) a které se celosvětově prodalo na 20 milionů výtisků. Mezi jeho další knihy patří Možná, možná ne, Od začátku do konce, románová pentalogie Třetí přání, Poprask v sýrové uličce, Opravář osudů a další. V Tympanu vyšly v audioknižní podobě jeho povídkové sbírky Ach jo, Už hořela, když jsem si do ní lehal a román Drž mě pevně, miluj mě zlehka.

Jan Kolařík (1968)
Již při studiích na brněnské konzervatoři spolupracoval s divadlem Husa na provázku, jehož je dodnes členem. Vytvořil zde výrazné role v inscenacích Balada pro Banditu, Amadeus, Doktor Faust, Evangelium sv. Lukáše, Lásky jedné plavovlásky, Cirkus Havel a řadě a dalších. Vedle toho jsme jej mohli také vidět například ve filmech Karamazovi nebo Hastrman. Kromě dabingu a divadla je také moderátorem na brněnském rádiu Krokodýl a často spolupracuje s rozhlasem. Pro Tympanum načetl audioknihy Dívka, která si říkala Tuesday, Pusinka, Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách a Hastrman.

Román | Nezkrácená verze | Celkový čas 5 h 35 min
Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Fulghuma Opravář osudů I. vydané nakladatelstvím Argo v roce 2017. Copyright © 2017 Robert L. Fulghum. Z amerického originálu Mender of destinies přeložila Lenka Fárová a Jiří Hrubý. Translation © Lenka Fárová a Jiří Hrubý, 2017. Čte Jan Kolařík. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Hudba Kryštof Marek. Design obálky Jana Vahalíková. Grafická úprava obalu pro CD Emil Křižka. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v březnu 2019.