Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu

Autor: Svetozár Olovrant
Čte: Ladislav Hampl
Režie: Josef Kačmarčík
Stopáž: 1 mp3 CD / 6 hod 40 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2019

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu

Zběsilá jízda napříč alternativními dějinami Slovenska
Pikantní jako dobře uleželá kořalka, kyprá jako ženské tvary a úderná jako rána valaškou mezi oči.

Slovutný hrdina Juro Jánošík, pravá ruka palatina Turzy, vyjíždí na svém jízdním Kempelenu vstříc nervy drásajícímu dobrodružství, aby obhájil svou čest a zachránil Habsburskou monarchii před intrikami nebezpečného Dračího řádu. Jako dva neohrožení bratři cestují Jánošík s Turzem napříč střední Evropou, rotační valašku i parní palaš nachystané na místní zločince. Užívají si lokální krmě, pitiva i žen, aby takto posíleni mohli čelit zlu většímu a hrůznějšímu, než si obyčejný smrtelník vůbec dokáže představit. Šílená čarodějnice Mordula alias hraběnka Báthoryová, která praktikuje nekromancii a koupe se v krvi sličných panen, se rozhodla proměnit Rakousko – Uhersko v živoucí peklo na Zemi. Akční příběh z alternativních slovenských dějin je první částí knižní ságy tajemného autora Svetozára Olovranta.

Svetozár Olovrant (1975) | slovenský spisovatel, jehož pravou totožnost zná jen několik nejbližších přátel. Podle nezaručených zpráv se narodil roku 1975 v Trenčíně a žije sám jako poustevník na vrcholu opuštěného vodojemu kdesi v pustinách Turčianské kotliny. Odmítá vystupovat v médiích a s nakladatelem komunikuje pouze po internetu nebo přes nastrčené osoby. Mezi jeho záliby patří sportovní střelba z kuše a suchá frankovka.

Ladislav Hampl (1981) | narodil se v Liberci., původně měl v plánu stát se profesionálním fotbalistou, osud, talent a brzký začátek s kouřením však rozhodl, že to bude trochu jinak. Vystudoval pražskou DAMU a brzy se stál členem Divadla Na Zábradlí. Zde ztvárnil mnoho svých milovaných postav v několika desítkách divadelních představení (A tančit!, Komplic, Česká válka, Platonov je darebák, W. zjistil, že válka je v něm). V současné době stále miluje Liberec, fotbal, svou rodinu a přátele. Od roku 2016 je na volné noze a exceluje v několika inscenacích, především na pražských alternativních scénách (Terminus - Divadlo v Celetné, Sudí - Divadlo Verze, Jak zabít komika - Ungelt). Spoustu času věnuje fotbalovému týmu Real Top Praha, který díky charitativním fotbalovým zápasům přispívá každým rokem několik miliónů na dobročinné účely.

Fantasy | Nezkrácená verze na 1mp3 CD | 6 hod 40 minut
Nahrávka vznikla podle knihy Svetozára Olovranta Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © Svetozár Olovrant, 2018. Ze slovenského originálu Juraj Jánošík® proti Dračiemu rádu, vydaného v roce 2018 nakladatelstvím Marenčin PT přeložil Richard Klíčník. Translation © Richard Klíčník, 2019. Čte Ladislav Hampl. Režie Josef Kačmarčík. Hudba Dominik Svoboda. Zvuk Rostislav Koňařík. Cover and illustrations copyright © Mikuláš Podprocký, 2018. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v březnu 2019. www.tympanum.cz

Související tituly