Husitská epopej - komplet

Autor: Vlastimil Vondruška
Čte: Jan Hyhlík
Stopáž: 21 mp3 CD / 194 hod 51 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 3.5.19

Husitská epopej - komplet

Sedmidílná  sága z přelomového období českých dějin

Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní jako právě husitství. Ta doba je pro dějepisné líčení o to složitější, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. 

Souborné vydání historické ságy Vlastimila Vondrušky obsahuje všechny dosud vydané díly:
Husitská epopej I. Za časů krále Václava IV.
Husitská epopej II. Za časů hejtmana Jana Žižky
Husitská epopej III. Za časů císaře Zikmunda
Husitská epopej IV. Za časů bezvládí
Husitská epopej V. Za časů Ladislava Pohrobka
Husitská epopej VI. Za časů Jiřího z Poděbrad
Husitská epopej VII. Za časů Vladislava Jagellonského

Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc. (1955) 

Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze vede už od roku 2011 žebříček našich nejčtenějších autorů. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. 
Vedle Husitské epopeje vydává v Tympanu audioknižní ságy Přemyslovská epopej, Křišťálový klíč a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

Jan Hyhlík (1945)

Hlasatel, herec a dabér vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Od roku 1995 externě spolupracuje s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba po stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé K. E. Macana, kde načetl již přes 150 titulů. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej,  Husitská epopej a Křišťálový klíč,  detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory a šest titulů Fredericka Forsytha.

Nezkrácená verze na 21 mp3 CD | 194 h 51 minut

Nahrávka vznikla podle knih Vlastimila Vondrušky Husitská epopej I. Za časů krále Václava IV. (1400–1415),  Husitská epopej II. Za časů hejtmana Jana Žižky (1416–1425), Husitská epopej III. Za časů císaře Zikmunda (1426–1437), Husitská epopej IV. Za časů bezvládí (1438–1449), Husitská epopej V. Za časů Ladislava Pohrobka (1450–1460), Husitská epopej VI. Za časů Jiřího z Poděbrad (1461–1471), Husitská epopej VII. Za časů Vladislava Jagellonského (1472–1485), vydaných nakladatelstvím MOBA v Brně v letech 2014–2018. Copyright © Vlastimil Vondruška, 2014–2018. Nahrávky vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v letech 2014–2018. Remastering Tympanum, s. r. o. Čte Jan Hyhlík. Design obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019. www.tympanum.cz

Související tituly