Láska v době globálních klimatických změn

Autor: Josef Pánek
Čte: David Novotný
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD / 3 hod 40 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2019

Láska v době globálních klimatických změn

Audioverze jedinečné novely oceněné Magnesií Literou 2018

Bangalore, Indie.  Hotel konferenčního centra je pro Tomáše přijíždějícího na mezinárodní vědeckou konferenci jako malý ostrov známého vyspělého světa v moři hluku, smradu a vřavy rozvojové Indie.  Vystaven zmatku a přelidněnosti města se hrdina snaží vyrovnat s kulturním šokem a pocity vykořeněnosti.  Do kontrastu s jeho neklidem uprostřed chaosu neznámé země jsou postaveny jeho vzpomínky na osamocené stopování po turismem nedotčeném Islandu v 90. letech. Čím dál víc je hrdina konfrontován se stereotypy zakořeněnými hluboko v jeho uvažování a s jeho iracionální neschopností tyto předsudky, se kterými nahlíží na svět, překonat. 
 

Josef Pánek (1966) 

Působí jako vědec v oboru molekulární genetiky. Zároveň je však také oceňovaným autorem prózy, i přesto, že se za spisovatele sám nepovažuje. Při psaní vychází především ze svých zkušeností získaných při dlouholetých pracovních pobytech v Austrálii a Norsku a na četných zahraničních cestách. Na literární scéně se poprvé představil v roce 2013 s povídkovou knihou Kopáč opálů, která byla stylem psaní často přirovnávána k románům Jacka Kerouaca či Bohumila Hrabala.  Sám Pánek označuje Hrabala jako jednoho z autorů, kterým je při psaní ovlivňován. Za svůj druhý titul Láska v době globálních klimatických změn získal ocenění Magnesia Litera za prózu 2018. Nyní žije v Česku a pracuje v Mikrobiologickém ústavu Akademie věd.

David Novotný (1969)

Jako herec začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, od roku 1998 do 2016 byl členem Dejvického divadla v Praze. Mezi jeho nejvýraznější filmové postavy patří role pilota Bedřicha Mrtvého ve filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět či hlavní role ve filmu Non Plus Ultras. Také se objevil v psychologickém dramatu Roberta Sedláčka Pravidla lži či ve filmu Petra Zelenky Karamazovi, kde ztvárnil jednoho z bratrů, Dmitrije. Ze seriálové tvorby lze zmínit jeho roli v Okresním přeboru či v nové minisérii Rédl.  Často pracuje pro Český rozhlas, kde vytvořil řadu výrazných rolí.  Pro Tympanum načetl Vieweghovu novelu Andělé všedního dne a spolupracoval na titulu Povídky z prvního a druhého poločasu.

Novela | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 3 hod 40 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Josefa Pánka Láska v době globálních klimatických změn vydané nakladatelstvím Argo v roce 2017. Copyright © 2017, Josef Pánek. Čte David Novotný.  Režie Luboš Koníř. Design obálky Pavel Růt. Grafická úprava obalu pro CD Emil Křižka. Foto autora © Miloš Urban. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v květnu 2019. 

Související tituly