Jakub a obří broskev

Autor: Roald Dahl
Čte: Vojta Kotek
Režie: Zuzana Burianová
Stopáž: 1 mp3 CD / 3 hodiny
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2019

Jakub a obří broskev

Jakub Tamtudy je malý kluk, který neměl zatím v životě moc štěstí. Tety Brčková a Bečková, u kterých vyrůstá, jsou ohavné babice, které mu odpírají veškerou zábavu. Když však potká na zahradě podivného mužíčka s kouzlem v papírovém pytlíku, jeho život se změní. Na staré broskvoni, která nikdy neměla plody, se jako zázrakem urodí broskev nevídaných rozměrů. Když se Jakub jednou večer dostane tunelem až k pecce, zjistí, že kouzlo zasáhlo i některé hmyzí obyvatele zahrady, kteří teď v broskvi žijí. Společně s novými kamarády se rozhodne od hrozných tet utéct a v obří broskvi procestovat svět. A tak se přes moře i vzduchem tato neobvyklá skupinka dostane z Anglie až do samotného New Yorku.

Roald Dahl(1916–1990)
Britský spisovatel norského původu, známý především svou tvorbou pro děti. Můžeme jmenovat knihy Karlík a továrna na čokoládu, Obr Dobr a Matylda, které byly všechny zfilmovány a také vyšly v Tympanu jako audiokniha. Byl však také mistrem povídek pro dospělé čtenáře s originálním smyslem pro humor a s pečlivě komponovaným příběhem a pointou. Mezi nejznámější patří povídkové soubory Můj strýček Oswald nebo Milostné rošády. Jakub a obří broskev se dočkal svého filmového zpracování v roce 1996.

Vojta Kotek(1988)
Pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek je hercem v divadle Járy Cimrmana a maminka Alena vystudovala produkci na DAMU. Mohli jsme ho vidět v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především role Rendyho ve filmu Snowboarďáci Karla Janáka. Hraje v divadle a věnuje se dabingu, proslavil se zejména jako český hlas čaroděje Harryho Pottera. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka (2016). Věnuje se moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S.

Pro děti | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 3 hodiny

Nahrávka vznikla podle knihy Roalda Dahla Jakub a obří broskev vydané nakladatelstvím Euromedia Group, k. s. – Knižní klub v roce 2010. James and the Giant Peach © The Roald Dahl Story Company Limited, 1961. Z anglického originálu James and the Giant Peach, vydaného nakladatelstvím HarperCollins v Londýně v roce 1991, přeložili Jaroslav Kořán a Pavel Šrut. Translation © Jaroslav Kořán, Pavel Šrut, 2010. Čte Vojtěch Kotek. Režie Zuzana Burianová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk Tomáš Sochůrek. Illustration copyright © 1995 by Quentin Blake. 
Grafická úprava obalu pro CD Jana Čerevková a Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v květnu 2019.

Související tituly