Čáry paní Láryfáry

Autor: Betty MacDonaldová
Čte: Dana Syslová
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD / 3 hod 26 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 24.4.19

Čáry paní Láryfáry

Přítelkyně všech nezbedů, Paní Láryfáry, je zpátky! 

Paní Láryfáry rozumí dětské duši jako nikdo jiný. A protože je tak trochu kouzelná, umí vyléčit i takovou nemoc, se kterou si ani doktor neví rady. Její čáry a neobvyklé léčebné metody už pomohly mnoha rodičům, zbavit se neduhů, jimiž trpěly jejich nezdárné ratolesti. Proto všechny maminky, jejichž děti postihl akutní záchvat toměnebavíny, zápalu švindlu nebo jiné z těchto nebezpečných dětských chorob, tak rády volají paní Láryfáry o radu.  Pokračování oceňované audioknihy o Paní Láryfáry v jedinečném podání Dany Syslové.

 

Betty MacDonaldová (1908 – 1958)
Betty MacDonaldová se narodila do početné a svérázné rodiny, která se často stěhovala. Ve dvaceti letech se Betty vdala a odešla na odlehlou slepičí farmu. Tuto svou "drůbeží" etapu pak zachytila v knize Vejce a já, románové prvotině, která jí zajistila okamžitý úspěch. Po vypuknutí Velké hospodářské krize se Betty se s dvěma dcerami vrátila za rodinou do Seattlu. Zde pak MacDonaldovi vedli sice nesnadný, zato příhodami nabitý život, který Betty později popsala v memoárech Co život dal a vzal. Knihy Betty MacDonald si získaly srdce milionů čtenářů díky jejímu neutuchajícímu optimismu a osobitému humoru.

 

Dana Syslová (1950)
Dětství strávila na venkově u prarodičů, matčina profese knihovnice ji přivedla k zálibě ve čtení a v době dospívání zcela propadla divadlu. Vystudovala herectví na DAMU a ještě před dokončením studií získala angažmá v Městských divadlech pražských, kde strávila třicet let (1964-1994). Objevila se v desítkách filmových a televizních rolí a věnuje se také dabingu, za který získala Cenu Františka Filipovského. Její hlas je spojený zejména s herečkou Helen Mirren, ale propůjčila jej také Dianě Keaton, Vanesse Redgrave, Susan Sarandon a řadě dalších. Díky svému osobitému projevu se prosadila v rozhlase, kde se stala například hlavní protagonistkou rozhlasového seriálu Život je pes. Pejsci jsou zároveň jejím velkým hobby. Pro Tympanum načetla audioknihu Paní Láryfáry.

 

Pro děti | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 3 hod 26 min
Nahrávka vznikla podle knihy Betty MacDonaldové Paní Láryfáry vydané nakladatelstvím Likaklub v roce 2015. MRS. PIGGLE-WIGGLE´S MAGIC. Copyright (c) 1949 by Betty MacDonald. Text copyright renewed 1977 by Anne Elizabeth Evans and Dr. Girard Keil. By arrangement with the Beneficiares of the Estate of Betty MacDonald. Z amerického originálu, vydaného v nakladatelství Harper Trophy a HarperCollins v New Yorku v roce 1985, přeložila Jana Mertinová. Translation © Jana Mertinová, 2010. Čte Dana Syslová. Hudba Mario Buzzi. Režie a střih Luboš Koníř. Mastering Jan Bláha. Ilustrace Lucie Štamfestová. Design obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019.

Související tituly