Nikdykde

Autor: Neil Gaiman
Čte: Matouš Ruml
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 2 mp3 CD | 14 hodin
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: duben 2019

Nikdykde

Vítejte v Podlondýně, světě oživlých mytologií, o kterém se vám ani nesnilo…

Richard Mayhew je docela obyčejný mladý Londýňan, který jednoho dne při cestě na důležitou večeři se svou snoubenkou pomůže otrhané zraněné dívce. V tom okamžiku se však jeho život obrátí vzhůru nohama. Labyrint Podlondýna, drsného světa pod slupkou všedního velkoměsta, Richarda vtáhne jediným kmitnutím krysího ocásku a on brzy zjišťuje, že cesta zpět nebude vůbec jednoduchá. Zvlášť když se tak osudově zapletl do záležitostí lady Dvířky. Pomůže mu šarmantní markýz de Carabas, inteligentní krysy nebo snad padlý anděl, uprchlý ze zničené Atlantidy? A chce se vůbec vrátit?

Neil Gaiman (1960)

Narodil se v Porchesteru do britské rodiny s polsko-židovskými kořeny. Vášnivým čtenářem se stal prý už ve čtyřech letech, po studiích se živil jako žurnalista a proslavily jej scénáře ke kultovnímu komiksu Sandman. Kromě románů a povídek je například autorem scénáře k televizním seriálům Pán Času (Doktor Who) a Nikdykde (Neverwhere), podle něhož vznikl později také stejnojmenný román. Jeho pohádky Hvěždý prach (Stardust) a Koralina (Coraline) byly s zfilmovány s předními holywoodskými hereckými osobnostmi v hlavních rolích a román Američtí bohové se stal předlohou úspěšného amerického televizního seriálu. Spolu s Terrym Pratchettem napsal humoristický román o apokalypse, Dobrá znamení. Jeho manželkou je nonkomformní hudebnice Amanda Palmer. Tympanum vydává audioknižně jeho tituly Američtí bohové a Koralina.

Matouš  Ruml  (1985)

Vystudoval  hudebně  dramatické  oddělení  Pražské  konzervatoře  (2008).  Již  během  studií  hostoval  v  Divadle  ABC,  ve  Stavovském  divadle  a  v  Klicperově  divadle  v  Hradci  Králové.  Pět  let  byl  členem  souboru Městského  divadla  v  Mladé  Boleslavi,  kde  vystoupil  například  v  inscenacích  Ostře  sledované  vlaky,  Nebezpečné  vztahy, Úplné zatmění  nebo  Chaplin.  Nyní  je  členem  divadelního  spolku  Kašpar  v  Divadle  v  Celetné  (Osiřelý západ,  Višňový sad,  Mrzák  Inishmaanský, Mikulášovy  patálie).  Televizním  divákům  je  známý  ze  seriálu  Comeback,  z  pořadu  pro  děti  Hřiště  7  a  z  magazínu  Za  obzorem.  Je  laureátem  Ceny  Zuzany  Navarové  a  Thálie  pro  mladého  činoherce  za  rok  2012. Pro Tympanum načetl audioknihy Prašina a Podivný případ se psem.

Dobrodružný příběh | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | 14 hodin

Nahrávka vznikla podle knihy Neila Gaimana Nikdykde. Autorem preferovaná verze vydané nakladatelstvím Polaris v roce 2017. NEVERWHERE Copyright © 1996, 1997 by Neil Gaiman. This version of the text copyright © 2005, 2009, 2015 by Neil Gaiman. Z anglického originálu NEVERWHERE, vydaného nakladatelstvím William Morrow (HarperCollins Publishers) v roce 2015 přeložili Ladislava Vojtková a Richard Podaný. Translation © 2017 by Ladislava Vojtková, Richard Podaný. Čte Matouš Ruml. Režie Alexandra Bauerová. Hudba Jan Šikl. Zvuk Jiří Pochvalovský. Ilustrace na obálce © Neil Johnston. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Foto autora © Kimberly Butler. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019.

Související tituly