Táta za všechny prachy

Autor: David Walliams
Čte: Jiří Lábus
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD | 4 hod 15 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: květen 2019

Táta za všechny prachy

Dětská audiokniha roku BYSTROUŠKA
 2019 - 2. místo v kategori 4-6 let

Tátové se vyskytují v nejrůznějších tvarech a velikostech. Jsou tlustí tátové a hubení tátové, vysocí a malí… A samozřejmě jsou dobří tátové a špatní tátové.

Pro Franka je jeho táta hrdina. Je to totiž úspěšný automobilový závodník! Stačila ovšem jedna nehoda a z táty hrdiny je najednou táta bez nohy, bez zaměstnání, bez peněz a bez vyhlídek na lepší budoucnost. Zoufalé časy si žádají zoufalá opatření, a tak se Frankův táta zaplete s místními gangstery a pomůže jim vykrást banku. Jsou však dopadeni při činu, táta je odsouzen a putuje do vězení. Z nejlepšího táty je najednou ten nejhorší táta na světě. Frank je ale přesvědčen o jeho nevině a už spřádá dokonalý plán, jak z toho všeho ven... 

David Walliams (1971)

Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Na kontě má vedle titulů, které vydává Tympanum jako audioknihy, například tituly Kluk v sukních, Krysburger, Ďábelská zubařka nebo Příšerná teta.

Jiří  Lábus  (1950)

Domácí  herecká  stálice,  jeden  z  nejvýraznějších  českých  herců  své  generace.  Ztvárnil  mnoho  rolí  v  seriálech  i  filmu,  jmenujme  například  Arabela;  Slunce,  seno,  jahody; Amerika;  Zapomenuté  světlo.  Již  tři  desítky  let  je  hvězdou  divadla  Ypsilon.  Spolu  s  dlouholetým  hereckým  partnerem  Oldřichem  Kaiserem  se  stali  synonymem  osobitého  humoru,  který  si  diváci  oblíbili  prostřednictvím  televizních  pořadů  Možná  přijde  i  kouzelník,  Ruská  ruleta  nebo  Zeměkoule.  Pro  Tympanum  načetl  audioknihy  Bajky  i  nebajky,  Tracyho  tygr,  Straka  v  říši  entropie,  Babička  drsňačka,  Pan  Smraďoch,  Dědečkův  velký  útěk,  Půlnoční  gang  a  další.

Pro děti | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD |  Celková délka 4  hodiny 15 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Táta za všechny prachy vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Text copyright © 2017 by David Walliams. Originally published in the English language by HarperCollins Publishers under the title BAD DAD. Z anglického originálu Bad Dad přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2018. Translation © Translated under licence from HarperCollins Publishers Ltd. 2018. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi. Režie, střih a mastering Luboš Koníř. Natočeno ve studiu S pro Alfa, záznam Jan Bláha. Illustrations copyright © Tony Ross 2017. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2017. Foto autora © Simon Emmett 2016. Design obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019. 

Související tituly