Boj o ostrov

Autor: Arthur Ransome
Čte: Aleš Procházka
Režie: Filip Gemroth
Stopáž: 1 mp3CD / 12 hod 24 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 5.6.2019

Boj o ostrov

Dariénský štít přitahuje neohrožené dobrodruhy i piráty. 
Kdo v boji o ostrov zvítězí?

Každý, kdo má aspoň trochu rád dobrodružství, si dokáže představit, jakou mají sourozenci Walkerovi (John, Zuzana, Titty a Roger) radost, když mohou na své loďce Vlaštovce podniknout výpravu po jezeře na nedaleký ostrov Divkých koček. Moc dlouho si ale bezstarostného táboření a plachtění neužijí. Netuší, že se jim podařilo proniknout na území Amazonek (Nancy a Peggy Blackettovy), které nikomu nedají nic zadarmo. A co teprve, když v zátoce objeví  loď námořního kapitána, piráta Flinta, naloženou cennostmi? První díl kouzelného vyprávění, zasazeného do Jezerní oblasti v severozápadní Anglii. 

 

Arthur Ransome (1884–1967)
anglický novinář a spisovatel. Proslavil se především svým třináctidílným románovým cyklem pro děti o Vlaštovkách a Amazonkách. Inspiraci pro své dílo získal ještě na střední škole díky rodině Collingwoodových, kteří měli dům u jezera Coniston v tzv. Jezerní oblasti (Lake District). Vysokoškolská studia přírodovědy nedokončil, nejprve se stal poslíčkem v nakladatelství a potom procestoval Dánsko, Švédsko, Německo, Francii a také Rusko, kde od roku 1916 působil jako válečný zpravodaj. Od roku 1924 pak působil v Egyptě a později v Číně. Po návratu do vlasti se pustil do psaní knih pro děti. Roku 1936 získal za šestý díl z cyklu o Vlaštovkách a Amazonkách s názvem Holubí pošta jako první anglickou prestižní cenu za dětskou literaturu Carnegie Medal. 

 

Aleš Procházka (1963) 
Po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí, například jako Jakub v dramatu Jakub a jeho pán (M. Kundera) nebo jako markýz de Valmont v Nebezpečných vztazích (Ch. Hampton). V sezoně 2008/2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, z poslední doby jmenujme Ohnivý kuře (2018) nebo Bohéma (2017). Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi. Pro Tympanum načetl trilogii Pána prstenů a dále například audioknihy Drasticky děsivý Dexter, Sir Arthur Conan Doyle: Vzpomínky na Sherlocka Holmese a další.

 

Dobrodružný příběh | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celkový čas 12 hodin 24 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Arthura Ransoma Boj o ostrov vydané nakladatelstvím Toužimský & Moravec v roce 2001. Copyright © Arthur Ransome 1982 First published as Swallows and Amazons by Jontahan Cape, an imprint of Vintage. Vintage is part of the Penguin Random House group of companies. Z anglického originálu Swallows and Amazons vydaného nakladatelstvím Jonathan Cape v Londýně v roce 1953 přeložila Zora Volfová. Translation © 2011 by Zora Volfová. Čte Aleš Procházka. Zvuk, střih a mastering Filip Gemroth. Hudba Mario Buzzi. Ilustrace na obálce Gabriela Plítková. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2018. 

Související tituly