Opravdová láska: Příběhy Roberta Fulghuma a jeho čtenářů

Autor: Robert Fulghum
Čte: Miroslav Hanuš, Helena Dvořáková, Marek Němec
Režie: Zuzana Pitterová
Stopáž: 1mp3 CD/4hod 24 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: srpen 2019

Opravdová láska: Příběhy Roberta Fulghuma a jeho čtenářů

Pověz mi milostný příběh.

Nic, co jsi třeba někde slyšel nebo četl. Tvůj vlastní, prožitý.

Co je to opravdová láska? Při svém pátrání po odpovědi na tuto otázku posbíral autor mnoho příhod, které mu vyprávěli nebo sepsali přátelé a věrní čtenáři. Jejich vyprávění vykresluje lásku v nejrozličnějších podobách. Může to být hluboký cit, který přestojí veškeré nástrahy života a dožije se pětasedmdesátiletého výročí svatby, stejně jako letmé gesto, jedno slovo, hluboké přátelství bez očekávání nebo oční kontakt dvou cizích lidí. Láska má mnoho nečekaných podob a Robert Fulghum se svými čtenáři od toho nejmladšího, osmiletého, až po nejstaršího, osmadevadesátiletého, odhaluje, že každá z nich je opravdová.

Robert Fulghum (1937)

Proslavil se hned svou první knihou Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, kterou v roce 1988 vydalo nakladatelství Random House v New Yorku. Drobné příběhy, úvahy, zamyšlení a filozofické postřehy z každodenního života si však léta psal pouze pro sebe. Prošel řadou povolání, jejichž odraz můžeme najít v jeho dílech: byl kovbojem, folkovým zpěvákem, obchodním agentem, barmanem nebo učitelem kreslení. Působil také jako unitářský pastor a jeho zamyšlení vznikala původně pro potřeby kázání v kostele. Sám o sobě nejraději říká, že je filozofem, ale filozofem lidovým, přemýšlejícím o těch neobyčejnějších lidských věcech. Tympanum vydalo audioknižně tituly Ach jo; Už hořela, když jsem si do ní lehal; Drž mě pevně, miluj mě zlehka a Opravář osudů.

Miroslav Hanuš (1963)

Nejprve se stal jevištním mistrem v Divadle na Vinohradech a poté zamířil na pražskou DAMU. Po absolutoriu přešel do kladenského divadla, pak do pražského Divadla Labyrint a odtud do nově vzniklého Divadla v Dlouhé. Sám se považuje za herce lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály. Věnuje se také divadelní režii především hudebních komedií, k nimž má blízko i jako herec. Je též autorem řady písňových textů, básní a veršovánek. Pro Tympanum načetl již audioknihu Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Příběhy z tančírny Century.

Helena Dvořáková (1979)

Po studiu na Akademickém gymnáziu absolvovala JAMU a ještě za studií získala angažmá v Městském divadle Brno. Zde zůstala pět sezon a získala zde cenu pro nejpopulárnější herečku. Spolupráce s režisérkou Hanou Burešovou ji pak vedla k přijetí angažmá v Divadle v Dlouhé, kde ztvárnila celou řadu výrazných ženských rolí. Je dvojitou držitelkou ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie. S Tympanem spolupracovala na titulu Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Příběhy z tančírny Century.

Marek Němec (1981)

Po studiu na střední průmyslové škole stavební v Chebu absolvoval herectví na DAMU. Od roku 2001 hraje v divadelním spolku Kašpar, působil též v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Kromě herectví se věnuje divadelní režii (Divadlo Ungelt, Divadelní spolek Kašpar). V roce 2013 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Moderuje na ČT Déčko rodinný pořad TamTam a dětský pořad Studio kamarád.

Povídky | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 4 hod 24 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Fulghuma Opravdová láska vydané nakladatelstvím Argo v roce 2011. Copyright © by Robert Fulghum, 1997. Z anglického originálu True Love, vydaného roku 1997 nakladatelstvím HarperCollins v New Yorku, přeložil Jiří Hrubý. Translation © Jiří Hrubý, 1997. Čtou Miroslav Hanuš, Helena Dvořáková, Marek Němec. Hudba Kryštof Marek. Režie Zuzana Pitterová. Zvuk David Pravda. Přebal a grafickou úpravu navrhl Vladimír Nárožník. Design obalu pro CD Matěj Čadil. Foto autora © Richard Klíčník. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v srpnu 2019.

Související tituly