Na dveře klepe smrt

Autor: Peter James
Čte: Martin Siničák
Režie: Jiří Lukášek
Stopáž: 2mp3 CD/ 16hod 8min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: srpen 2019

Na dveře klepe smrt

„Varuju tě a tohle varování nebudu opakovat. Neber tu roli. Vezmeš tu roli a jsi mrtvá.“

Ve městě Brighton se chystá natáčení velkolepého hollywoodského filmu o lásce mezi anglickým králem Jiřím IV. a Marií Fitzherbertovou. Pro rockovou ikonu Gaiu, která se touží prosadit jako herečka, znamená film příležitost dosáhnout na sošku Oskara. Pro detektiva-superintendanta Roye Gracea ze sussexské kriminálky je Gaiin pobyt ve městě noční můra. Grace byl varován, že Gaiu pronásleduje posedlý fanoušek či fanynka. První pokus připravit ji o život se odehrál několik dní před tím, než opustila svůj domov v Los Angeles. Teď se ale šílenec zřejmě volně pohybuje v Brightonu a čeká…

Peter James (1948)

anglický spisovatel, scénárista a producent, autor řady detektivek a psychothrillerů. Narodil se v Brightonu, po studiích na filmové škole strávil několik let prací ve filmovém průmyslu v Kanadě a USA. Stál u zrodu tří nezávislých produkčních společností, na kontě má kolem dvaceti filmů a seriálů, z těch novějších to je Kupec benátský s Al Pacinem v hlavní roli a vlastní rozhlasový pořad na BBC. Zabývá se studiem medicíny, nadpřirozených jevů a lidských prožitků mimo vlastní tělo, které mu slouží jako inspirace pro jeho tvorbu. Jeho romány byly přeloženy do dvou desítek jazyků s více jak 18 000 000 prodanými výtisky a vysloužily mu přezdívku „britský Stephen King“, V současné době se podle jeho thrillerů připravuje televizní seriál.

Martin Siničák (1980)

Po gymnáziu vystudoval divadelní fakultu JAMU. Už na škole začal hrát v undergroundovém Divadle v 7 a půl, poté nastoupil angažmá v HaDivadle, kde za 5 let vytvořil řadu rolí (Porucha, Maryša, Platonov,...). Nyní je členem činohry Národního divadla Brno, kde je možné ho shlédnout v inscenacích Milenci nebes, Petrolejové lampy (širší nominace na cenu Thálie 2016), Noc bláznů, Před východem slunce či jako Saturnina. Pohostinsky hrál v ostravském divadle Petra Bezruče, v divadle Polárka, či v pražském Divadle Letí. Je držitelem ceny Thálie pro činoherce do 33 let. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Diváci jej mohou znát z TV seriálů (Četníci z Luhačovic, Rapl, MOST!, První republika) a filmů (Teplé škvarky, Špindl, Rašín, Národní třída a další). Pro Tympanum načetl detektivní thriller Stále půlnoc.

Thriller | Nezkrácená verze na 2 mp3 CD | 16 hod 8 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Jamese Na dveře klepe smrt vydané nakladatelstvím BRÁNA, a. s. v roce 2017. Copyright © Really Scary Books / Peter James 2012. Z anglického originálu Not Dead Yet vydaného nakladatelstvím Macmillan, Londýn 2012, přeložil Stanislav Pavlíček. Translation © Stanislav Pavlíček, 2017. Čte Martin Siničák. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Hudba Kittchen. Obálka Shutterstock. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v září 2019.

Související tituly