Pro hrst lentilek

Autor: Lavie Tidhar
Čte: Šárka Vaculíková
Režie: Zuzana Burianová
Stopáž: 1mp3 CD/ 5 hod 57 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: srpen 2019

Pro hrst lentilek

Slavný soukromý detektiv Phil Marlowe má vážnou konkurentku: je jí dvanáct a jmenuje se Nelle.

Nelle žije ve městě, kde byla na všechny sladkosti vyhlášena prohibice. Jenže se zákazem čokolády a bonbonů začnou okamžitě vznikat pašerácké gangy a v policii bují korupce. Když jednoho dne vstoupí do Nelliny detektivní kanceláře v zahradní kůlně zlopověstný gangster Eddie Mentolka a požádá Nelle, aby mu našla ztraceného plyšového medvídka, hrdinka zavětří velký případ. Ale než se jí podaří méďu vypátrat, zmizí i Eddie. Proč byl medvídek pro Eddieho tak důležitý? A co se skrývá v opuštěné továrně na čokoládu? Zábavná „báječně čokoládová“ parafráze na slavné detektivní romány z doby americké prohibice okouzlí nejen děti, ale i hravé dospělé.

Lavie Tidhar (1976)

Narodil se v izraelském kibucu, ale žil i v Jižní Africe, Laosu nebo na Vanuatu a dnes žije v Londýně. Ve světě literatury si udělal jméno jako autor sci-fi a fantasy, ale věnuje se rozmanitým žánrům od básní a povídek až po grafické romány. Za svůj román Osama (Usáma) získal v roce 2012 World Fantasy Award for Best Novel a porazil tak mj. Stephena Kinga nebo George R. R. Martina.  V roce 2007 vydal sbírku židovských fantasy povídek pod názvem HebrewPunk.

Šárka Vaculíková (1987)

Vystudovala herectví na Pražské konzervatoři a katedru Autorské tvorby a Pedagogiky na DAMU. Před televizní kamerou debutovala v pohádkovém příběhu Zakletá třináctka (2004), kde si zahrála hned jednu z hlavních rolí po boku Hany Maciuchové a Gabriely Vránové. Nabídku do seriálu TV Nova Ulice dostala ještě jako studentka pražské konzervatoře, jednu z hlavních postav si Šárka Vaculíková zahrála také v třináctidílném seriálu První krok. Objevila se ve filmech David, Zloději zelených koní, Seznamka nebo v pohádce Řachanda. Je v angažmá v Divadle na Vinohradech, kromě toho účinkuje také v inscenacích Divadelního spolku Kašpar a v Divadle v Celetné uvádí své autorské představení Milena má problém. S vydavatelstvím Tympanum spolupracovala na titulu Tereza – Etiketa pro dívky.

Pro děti 813 let | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD 5 hodin 57 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Lavie Tidhara Pro hrst lentilek vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Copyright © 2018 by Lavie Tidhar. Z anglického originálu Candy, vydaného nakladatelstvím Scholastic roku 2018, přeložila Petra Johana Poncarová. Translation © Petra Johana Poncarová, 2018. Čte Šárka Vaculíková. Režie Zuzana Burianová. Hudba Petr Šmíd. Zvuk Petr Mašek. Illustrations © Mark Beech, 2018. Foto autora © LavieTidhar_credit_Kevin Nixon(c)Future Publishing 2013. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v srpnu 2019.

Související tituly