Les mytág

Autor: Robert Holdstock
Čte: Jakub Gottwald
Režie: Pavel Hlaváček
Stopáž: 1 mp3 CD / 10 hodin 46 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: říjen 2019

Les mytág

Vstupte do lesa, který zhmotňuje postavy z lidských snů i zapomenutých mýtů...

Steven Huxley se po válce vrací do rodného domu na okraji zdánlivě nevelkého lesa na anglickém venkově. Jeho otec, pro něhož se stalo zkoumání neprostupného hvozdu bezmála posedlostí, za podivných okolností zemřel. A bratr Christian se změnil skoro k nepoznání. Čím víc se les brání Stevena pustit dovnitř, tím víc ho jeho tajemství přitahují. Kdo jsou postavy a stíny, které z podivně bezhraničního lesa vystupují? A existuje z něj cesta zpět? Jedno z nejoriginálnějších děl britské fantasy s předmluvou Neila Gaimana. 

Robert Holdstock (1948–2009)

Dětství prožil mezi hustými lesy kentského vnitrozemí a mokřady Romney Marsh, v krajinách, které se mu navždy zapsaly do podvědomí. Vystudoval aplikovanou a lékařskou zoologii a poté tři roky pracoval v lékařském výzkumu v Koncilu lékařských objevů. V roce 1968 mu vyšla první povídka v časopise New Worlds a brzy se začal psaní věnovat naplno. V 70. a 80. letech vydal tři romány v žánru sience-fiction odehrávající se na exotických planetách, které předznamenávají autorova pozdější témata vykořeněnosti a proměny mýtů v realitu. Román Les mytág, který je první knihou ze stejnojmenné sedmidílné série, získal cenu World Fantasy Award za nejlepší román roku 1985. Vedle toho v češtině vyšly také Fantom, Dávné ozvěny nebo třídílná série Merlinův kodex

Jakub Gottwald (1984) 

Narodil se v Brně, kde také vystudoval herectví na konzervatoři. Ve studiu pokračoval na pražské DAMU. Do povědomí diváků vstoupil účinkováním v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kromě televizní tvorby (seriály Expozitura, Sanitka, Všechny moje lásky a další) vystupuje v inscenacích Divadla X10, MeetFactory nebo Studia Hrdinů. Účinkoval v pohádce Dešťová víla (2010) a filmech Laputa (2015), Montenegro (2016), Menandros & Thaïs (2016), Dvě nevěsty a jedna svatba (2018), Jiří pes uprchlík (2019) nebo Přes prsty (2019). 

Fantasy | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 10 hodin 46 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Holdstocka Les mytág vydané nakladatelstvím Argo roce 2015. Mythago Wood. Copyright © 1984 by Robert Holdstock. All rights reserved. Předmluva Neil Gaiman. Z anglického originálu Mythago Wood, vydaného nakladatelstvím Grafton Books v Londýně roku 1986, přeložil Petr Kotrle. Translation © Petr Kotrle, 1994, 2015. Čte Jakub Gottwald. Režie, střih a mastering Pavel Štěpánek. Hudba Pavel Hlaváček, Pavel Štěpánek. Cover art © 1990 by Geoff Taylor. Illustrations © Jan Dřevíkovský, 2015. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2019. 

Související tituly