Dobrá, Jeevesi

Autor: Pelham Grenville Wodehouse
Čte: Radek Valenta
Stopáž: 1 mp3 CD / 9 hod 35 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: říjen 2019

Dobrá, Jeevesi

Další báječné eskapády „britského Saturnina“ a jeho pána.

Bertie Wooster se po rozmíšce se svým komorníkem ve věci večerního úboru rozhodne vzít pro změnu věci do vlastních rukou. Určitě dokáže sblížit plachého Gussieho Fink-Nottlea, zamilovaného do Madeline Bassettové, s objektem jeho snů lépe než Jeeves. Pokus však neblaze zkomplikuje dívčino přesvědčení, že zakřiknutým nápadníkem je ve skutečnosti sám Bertie a další potíže začnou přibývat Aby celý plán neskončil katastrofou, nezbývá než se obrátit o pomoc k jedinému člověku, v jehož silách je nalézt ze spletité situace východisko ‒ byť, jak Bertie tuší, záchrana z Jeevesových rukou si vyžádá svou daň.

Pelham Grenville Wodehouse (1881–1975) 
Jeden z nejpopulárnějších anglických humoristů si u českých čtenářů získal oblibu již v prvních předválečných překladech. Cyklus příhod Bertieho Woostera a jeho sluhy Jeevese patří k tomu nejlepšímu z Wodehouseova mimořádně bohatého odkazu, zahrnujícího téměř stovku románů, povídek, dramat a filmových scénářů.

 

Radek Valenta (1976) 
Český herec, známý z mnohých divadelních scén, je aktuálně v angažmá v pražském Divadle Pod Palmovkou. Filmoví diváci jej znají především jako Jindřicha z dvojice pohádek Princezna ze mlejna (1994, 2000), účinkoval také v televizním filmu Případ pro lyžaře (2016) či v seriálech Bohéma (2017) a Modrý kód (2018). Věnuje se rovněž dabingu, skládá vlastní písně i hudbu k divadelním představením. S vydavatelstvím Tympanum spolupracuje na klasické britské humoristické sérii s komorníkem Jeevesem (Jedinečný Jeeves, Jen tak dál, Jeevesi, Dobrá, Jeevesi, Dobrá práce, Jeevesi). 

Humor | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 9 hodin 35 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Pelhama Grenvilla Wodehouse Dobrá, Jeevesi vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2011. | Right Ho, Jeeves: Copyright by The Trustees of the Wodehouse Estate. All rights reserved. First published in the Uniter Kingdom in 1966 by Herbert Jenkins Ltd. | Z anglického originálu Right Ho, Jeeves, vydaného nakladatelstvím Penguin Books v Londýně roku 1999, přeložil Milan Žáček. Translation © Milan Žáček, 2011. Čte Radek Valenta  Hudba Kryštof Marek. Remastering Tympanum, s. r. o. Design obalu Gabriela Sigaud Plítková. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1.,  2019.

Související tituly