Probudím se na Šibuji

Autor: Anna Cima
Čte: Anna Kameníková
Režie: Alexandra Bauerová
Stopáž: 1 mp3 CD / 10 hod 30 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: listopad 2019

Probudím se na Šibuji

Je Japonsko splněný sen, skutečná země, nebo prostor, kde bloudí rozdvojené duše?

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by tu zůstala navždy. Záhy se však přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ve stavu podivné poloexistence zůstane uvězněná v hranicích magického kruhu rušné čtvrti Šibuja. Zatímco mladší podoba Jany bloudí metropolí, zažívá podivuhodné situace a hledá cestu domů, její čtyřiadvacetileté já v Praze studuje japanologii, usiluje o stipendium do Japonska a společně se starším spolužákem si láme hlavu nad překladem melancholické povídky z období Taišó. Osud jejího autora, donedávna zapomenutého spisovatele Kawašity, bude mít na vývoj událostí větší vliv, než by kdy obě Jany čekaly…

Anna Cima (*1991)
Narodila se v Praze, vystudovala obor japonská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V současnosti žije v Japonsku, kde se zabývá studiem poválečné japonské literatury. Kromě psaní se věnuje kresbě a hudbě. Román Probudím se na Šibuji je její prvotina, za kterou získala Cenu Jiřího Ortena, Cenu Česká kniha a ocenění Magnesia Litera jako Objev roku.

Anna Kameníková (1994)
Česká herečka dostala svou první šanci ve filmu režiséra Jana Hřebejka Nevinnost a za svůj debut byla nominována na Českého lva i Cenu české filmové kritiky. Následovaly další filmové role (Cesta do lesa, Pohádkář, Padesátka, Úhoři mají nabito nebo v připravovaných snímcích Zatím dobrý či Božena). Její tvář je také dobře známá divákům  televizních a online seriálů (Labyrint, Četníci z Luhačovic, Semestr, Dáma a král). S vydavatelstvím Tympanum spolupracovala také na audioknize Dívka, která si říkala Tuesday (2017).

Román | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 10 hodin 30 minut

Nahrávka vznikla podle knihy Anny Cimy Probudím se na Šibuji  vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2018. Copyright © Anna Cima, 2018. Illustrations © Anna a Igor Cimovi, 2018. Kaligrafie Seikó Inoue. Čte Anna Kameníková. Hudba Mario Buzzi. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk, střih a mastering Jiří Pochvalovský. Design obálky © Vojtěch Sedláček. Fotografie autorky © Petr Holý . Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2019. 

Související tituly