Adelheid

Autor: Vladimír Körner
Čte: Igor Bareš
Režie: Jaroslav Kosán
Stopáž: 1 mp3 CD / 4 hod 32 minut
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: listopad 2019

Adelheid

Milostný příběh s nadčasovým významem: drama podivné lásky příslušníka zahraničního odboje Viktora Chotovického a dcery nacistického pohlavára Adelheid Heidenmannové. Bezprostředně po válce v severomoravské pohraniční obci Schwarzbach – Černá Voda svede osud k sobě dva osamělé lidi. Čím více se však vnitřně nalomený Viktor snaží k uzavřené Adelheid přiblížit, tím více mu uniká. Rozporuplná doba nepřeje lásce, smíření sama se sebou ani mezi národy. Audioknižní zpracovní předlohy stejnojmenného filmu Františka Vláčila, která dnes již patří mezi stěžejní díla moderní české literatury. 

Vladimír Körner (1939)
Uznávaný český prozaik, dramaturg a filmový a televizní scenárista. V autorově díle se promítá  životní pocit pramenící ze zážitků z dětství a 2. světové války, totiž zápas jednotlivce se silami, které jej přesahují a brání mu uskutečnit vlastní záměry. Osudy svých osamělých hrdinů sleduje od středověku do poloviny 20. století. Jako filmový a televizní scenárista často spolupracoval s režiséry Františkem Vláčilem, Karlem Kachyňou a Antonínem Moskalykem. Většina jeho novel i románů vznikla původně jako filmové povídky. Mezi nejznámější díla patří Údolí včel (1967), Adelheid (1967), Zánik samoty Berhof (1973), Anděl milosrdenství (1988) Krev zmizelého (2005).

Igor Bareš (1966)
Herectví absolvoval na JAMU v Brně. První angažmá získal v Divadle bratří Mrštíků, poté přešel do činohry Mahenova divadla. Byl členem brněnského Národního divadla, od roku 2005 se stal součástí souboru Národního divadla v Praze. Získal nominace na Cenu Thálie, Alfréda Radoka i Českého lva. Pravidelně se věnuje dabingu a tvorbě pro rozhlas. S Tympanem spolupracoval na titulech Plachý milionář přichází, Dům z karet a Raději zešílet v divočině. 

Novela | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celkový čas 4 h 32 min

Nahrávka vznikla podle knihy Vladimíra Körnera Adelheid vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © 2019, Vladimír Körner. Čte Igor Bareš. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Jaroslav Kosán. Ilustrace na obálce © Toy_Box. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Jan Němec. Technický redaktor Jan Němec. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2019.