Nejhorší děti na světě 1

Autor: David Walliams
Čte: Jiří Lábus
Režie: Luboš Koníř
Stopáž: 1 mp3 CD /
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: leden 2020

Nejhorší děti na světě 1

Pěkná kvítka, strašliví spratci, děsní drzouni, příšerní prevíti, vostrý vejlupci i záludní zlobivci...

Seznamte se s pěti příšernými kluky a pěti hroznými holkami! Třeba s Žofkou, která stojí jen o jedno: válet se celý den na pohovce a koukat na telku. Není divu, že se jí stane ta hrozná věc, o níž se tu snad ani nebudeme zmiňovat! Nebo se Samem, který slintá tak moc, že se na školním výletě dostane do strašného průšvihu! A nezapomeňte ani na Brečivou Bertu, ubulenou holku, která si příšerně vymýšlí! Svými superschopnostmi vás omráčí i Všivák Véna, Špindíra Štěpka či Dlouban Dan. A jaké nadání máte vy?

David Walliams (1971)
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Na kontě má vedle titulů, které vydává Tympanum jako audioknihy, například také knížky jako Kluk v sukních, Krysburger, Ďábelská zubařka nebo Příšerná teta.

Jiří  Lábus  (1950)
Jeden  z  nejvýraznějších  českých  herců  své  generace ztvárnil  mnoho  rolí  v seriálech jako Arabela (1980),  Rumburak (1984) či ve filmech Slunce,  seno,  jahody (1983), Amerika (1994), Zapomenuté  světlo (1996), Spiklenci slasti (1996) Muži v říji (2009), Hastrman (2018) nebo Vlastníci (2019). Již  tři  desítky  let  je  hvězdou  Studia Ypsilon.  Spolu  s  dlouholetým  hereckým  partnerem  Oldřichem  Kaiserem  se  stal  synonymem  osobitého  humoru,  který  si  diváci  oblíbili  prostřednictvím  televizních  pořadů  Možná  přijde  i  kouzelníkRuská  ruleta  nebo  Zeměkoule.  S vydavatelstvím   Tympanum  spolupracoval na audioknihách  Bajky  i nebajkyTracyho  tygrStraka  v  říši  entropieBabička  drsňačka Pan  SmraďochDědečkův  velký  útěkPůlnoční  gang, Táta za všechny prachy, Malý miliardář a dalších.

Pro děti | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD |

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Nejhorší děti na světě vydané nakladatelstvím Argo v roce 2017. Copyright © 2016 by David Walliams. Z anglického originálu The World´s Worst Children 1 vydaného nakladatelstvím HarperCollins Children’s Books v Londýně roku 2016 přeložila Veronika Volhejnová. Copyright © David Walliams, 2016. Illustrations copyright © Tony Ross, 2016. Cover lettering of author’s name © Quentin Blake, 2010. David Walliams and Tony Ross assert the moral right to be identified as the author and illustrator of this work. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi. Režie, střih a mastering Luboš Koníř.  Ilustrace Tony Ross. Foto autora © Simon Emmett. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020. 

Související tituly