O nás

Vydavatelství Tympanum se od svých počátků specializuje na výrobu a prodej audioknih. Vydáváme světovou i českou beletrii a naučnou literaturu, audioknihy pro děti a detektivky. Na jejich vytváření spolupracujeme s předními českými herci, režiséry a hudebníky. Ve svém repertoáru nabízíme audioknihy všech žánrů, od nezkráceného čtení, přes dramatizace až po rozhlasové hry; nejčastěji však v nezkrácené, jednohlasé podobě. Audioknihy vydáváme na klasických CD nebo na mp3 CD a také je distribuujeme prostřednictvím našich partnerů online.

Za vznikem Tympana stáli v roce 2006 Josef Burkovský a Karel Černošek, jako bývalí studenti, kteří sami s oblibou poslouchali mluvené slovo a rozhodli se vstoupit do světa literatury. 

Některé naše audioknihy jsou opatřeny popisem v Braillově písmu, a to jak na obalu, tak na samotných CD. Podporujeme tak význam audioknih pro nevidomé a propagujeme námi užívanou značku "blind-friendly". Spolupracujeme rovněž s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana a občanským sdružením Mluvící kniha, jimž podílem na zisku umožňujeme další rozvoj. V dubnu 2014 se vydavatelství Tympanum stalo zakládajícím členem Asociace vydavatelů audioknih (AVA), sdružení, jehož cílem je podpora vydávání mluveného slova a propagace tohoto žánru v České republice.

V dramaturgii Tympana nalezne posluchač řadu audioknižních bestsellerů. Velký úspěch například sklidily audioknihy Čtyři dohody (čte J. Dušek), Muž, který sázel stromy (čte M. Eben), série audioknih Dana Browna (Inferno, Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni, Pavučina lží) nebo Hobit J. R. R. Tolkiena. Milovníci detektivek si zase přijdou na své v sérii o soukromém očku Sherlocku Holmesovi nebo stejně legendárním Herculeu Poirotovi, děti potěší tituly Kvak a žbluňk jsou kamarádi (čtou V. Dyk a  J. Prachař), Karlík a továrna na čokoládu (čte B. Hrzánová), Hrůzostrašné pohádky (čte J. Somr) nebo Čarodějné pohádky (čte P. Kostka). V roce 2014 vydalo Tympanum legendární Mlčení jehňátek (čte T. Kobr), brilantní rozhlasovou hru Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes (v titulních rolích I. Trojan a V. Preiss), nové zpracování Pána prstenů či serii Hry o trůny a další tituly.

Naši kompletní produkci, která momentálně čítá více jak 400 titulů, si můžete pohodlně koupit v našem e-shopu, v knihkupectvích a CD shopech. Také máte možnost si naše audioknihy stáhnout přímo do počítače, MP3 přehrávače nebo Vašeho mobilního telefonu na 

http://www.kosmas.cz/ , http://www.audioteka.cz/http://www.audiolibrix.comhttp://www.radioteka.czhttp://www.alza.czhttp://www.supraphon.cz či http://mall.cz.

A název vydavatelství? Ani ten není náhodný – pochází z latiny a znamená sluchový bubínek, který je při „čtení ušima“ tolik důležitý.