31/01/2010 NOVINKA: Botafogo a jejich Čekání na Kojota

 

Vydavatelství Tympanum se do povědomí vás, našich posluchačů, zapsalo především produkcí audioknih; naposledy mediálně úspěšnou sérií o sympatickém a gentlemanském detektivovi Herculu Poirotovi (viz článek v kulturní sekci zpravodajství iDnes). Vůbec posluchačsky nejúspěšnější se však staly tituly Kouzelný kalendář a Muž, který sázel stromy.

 

Nahrávka s názvem Čekání na Kojota, ve které mluvený příběh přijde na řadu až po třinácti hudebních mini-laskonkách v rytmu pohodové bossa novy, je tak pro nás spíše raritou. Povídka Thomase Kinga O Kojotovi, jak šla na západ křehkost chytlavých melodií nijak nenarušuje, spíše naopak: Obě složky této nahrávky jsou do sebe vrostlé tak samozřejmě a nenásilně, že lze jen těžko říct, zda jde o hudební CD s povídkovým bonusem, nebo o povídku z obou stran ohraničenou hudbou skupiny Botafogo. Samotný závěr CD totiž patří v pořadí čtrnácté hudební mini-laskonce, která je stejně jako všechny předešlé plná něhy, lehkosti a zároveň melancholie nevšedních okamžiků všedního dne.

 

Hudbu i povídku spojuje jedno ústřední téma, a sice vztah k indiánům. Písně totiž vznikly na motivy indiánského básníka Daniela Davida Mosese a také sám autor kojotí povídky Thomas King je indiánského původu, konkrétně ze severoamerického kmene Čerokíů. Děj příběhu tak vychází z mytologie severoamerických indiánů a tamních mytologických postav. V této povídce je použita postava Šprýmaře, na němž je zvláštní to, že se může transformovat, do jaké podoby se mu právě zachce. A stejně tak podle nálady mění Kojot v povídce svůj gramatický rod.

 

Příběhem z indiánské mytologie o stvoření Země vás svými hlasy excelentně provedou Josef Somr a Jiří Lábus. Hudby, textů písní a režie mluveného slova se ujal Jan Jiráň. Obrazový doprovod tohoto netradičního hudebně-mluveného CD pochází z dílny Antonína Střížka.

 


 Botafogo

Hledání

Benefiční audiokniha >

Benefiční audiokniha

Oblíbení interpreti >

Michal Bureš Carlo Collodi Václav Postránecký Josef Somr

Výběr z fotografií

Počátek

Nejprodávanější titul >
Počátek
Dan Brown
čte Martin Sláma

Odkazy
Audioknihy.net >
iliteratura - O literatuře ve světě a doma >
Projekt Rosteme s knihou >
ZenaVAute.cz - internetový magazín pro ženy za volantem >
Svět literatury >
Dětská tisková agentura >
Literární.cz - Server s českou literaturou >
Vaše literatura - literatura pro všechny >
Knihkupectví Svět dětské fantazie >
Nakladatelství a knihkupectví PASEKA >
Aletheia >

Komunita
Facebook >
Twitter >
RSS >
Newsletter >
Klub >