Pavel Šrut

Pavel Šrut (1940)

Básník a překladatel, autor písňových textů, fejetonů a knih pro děti. V roce 2000 získal Cenu Jaroslava Seiferta za sbírky poezie Zlá milá a Brožované básně. V roce 2009 byl za svou tvorbu pro děti nominován na Mezinárodní cenu Hanse Christiana Andersena a v témže roce mu byla udělena cena Magnesia Litera za knihu Lichožrouti. V Pasece mu vyšel výbor z milostné i nemilostné poezie 1967–2007 Nejkrásnější bývají na útěku (2009).

Poslední aktualizace: 24.6.2014 12:50


Spolupráce na titulech

Lichožrouti navždy - POSLEDNÍ KUSY

Pavel Šrut: Lichožrouti navždy - POSLEDNÍ KUSY

TŘETÍ DÍL ÚSPĚŠNÉ DĚTSKÉ KNIHY LICHOŽROUTI!

Vy všichni, kdo hledáte tu „ztracenou“ ponožku, nejste sami! Jsou nás po světě miliony a to je jedna ze záhad, jichž je svět plný. Profesor Kaderábek a magistra Miklíková, objevitelé skrytého života lichožroutů, po mnohaletém bádání došli k přesvědčení, že jsou tajemství, která tu musí zůstat navždy. I proto se poslední, závěrečný díl teď už proslulé ponožkožroutí ságy jmenuje Lichožrouti navždy.

Vítěz Magnesia Litera 2008 v kategorii Kniha pro děti a mládež, Kniha desetiletí Magnesia Litera.

Audiokniha navazuje na úspěšné předchozí díly Lichožrouti a Lichožrouti se vracejí, které rovněž nabízíme.

Pro děti od 6 let.

 

Více informací

Lichožrouti se vracejí - ROZEBRÁNO

Pavel Šrut: Lichožrouti se vracejí - ROZEBRÁNO

DRUHÝ DÍL ÚSPĚŠNÉ DĚTSKÉ KNIHY LICHOŽROUTI
 
Komu se nikdy neztratila ponožka, tomu se ztratí ještě dneska. Kdo si myslí, že za to může pračka, pes, nepořádná manželka či manžel, nebo dokonce jejich děti, ten je na velkém omylu. Za to, že nám z páru ponožek občas zůstávají jen licháče, můžou lichožrouti. Nová dobrodružství malého lichožrouta Hihlíka plná dobrodružství a tajemství tentokrát z daleké Afriky.
 
Pokud ještě nemáte první díl Lichožroutů, můžete si ho u nás objednat, zároveň již nabízíme i třetí díl ponožkožroutí ságy Lichožrouti navždy.
 
Pro děti od 6 let.
 
 

Více informací

Lichožrouti - POSLEDNÍ KUSY

Pavel Šrut: Lichožrouti - POSLEDNÍ KUSY

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Do jejich tajemného světa pronikla autorská a ilustrátorská dvojice Pavel Šrut - Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka.

Na úspěšnou dětskou knihu navazují další dva díly - Lichožrouti se vracejí a Lichožrouti navždy.

Pro děti od 6 let.

 

Více informací