Martin Finger

 

(1970)

Český divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Byl významným představitelem éry Pražského komorního divadla v letech 2002­2012, kde pod vedením u nás i v zahraničí oceňovaného režiséra Dušana D. Pařízka získal dvakrát Cenu Alfréda Radoka za hlavní role v inscenaci Světanápravce od Thomase Bernharda a v Kafkově Procesu. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze. V televizi například ztvárnil roli Edvarda Beneše v cyklu České století. Za herecký výkon ve filmu Jana Hřebejka Odpad město smrt byl nominován na Českého lva. Obdržel Cenu české filmové filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Ondřeje Sokola Krásno. Pro Tympanum načetl audioknihy Michal přes noc a Zaklínač: ­Bouřková sezóna.

Poslední aktualizace: 5.5.2015 16:31


Spolupráce na titulech

Meč osudu

Andrzej Sapkowski: Meč osudu

Fantastické  povídky  od  legendárního  autora  Ságy  o  zaklínači

Zaklínač  Geralt  z  Rivie  putuje  světem,  aby  bojoval  proti  nestvůrám,  temným  bytostem,  upírům  a  vlkodlakům  a  chránil  obyčejné  lidi.  Je  obdařen  vlastnostmi,  o  nichž  se  běžným  smrtelníkům  ani  nesní.  Dráha  zaklínače  však  není  volbou,  ale  osudem.  A  výjimečné  dovednosti  bývají  draze  vykoupeny  vyhnanstvím  na  okraji  vrtošivé  lidské  společnosti.  Život  Zaklínače  je  proto  někdy  tesknou  bojovou  písní,  kterou  však  stojí  za  to  dozpívat  až  do  samého  konce.  Výbor  napínavých  povídek  Andrzeje  Sapkowského  obsahuje  Prolog  z  knihy  Zaklínač  I.  Poslední  přání  a  kompletní  povídky  Zaklínač  II.  Meč  osudu.  

 

Více informací

Sága o Zaklínači

Andrzej Sapkowski: Sága o Zaklínači

Meč,  magie  a  vyzvědačské  intriky.  Souborné  vydání  legendární  Sapkowského  ságy  o  zaklínači  Geraltovi  a  jeho  sudbě  –  Ciri  z  Cintry.  Zaklínač,  jehož  posláním  je  chránit  obyčejné  lidi  před  magicky  stvořenými  nestvůrami,  přijímá  do  ochrany  malé  dítě  –  Překvapení.  Netuší,  že  ve  skutečnosti  pečuje  o  plamen,  který  může  zapálit  celý  svět.  Příběh  zlověstné  věštby,  lásky,  krutosti a  událostí měnících  tvář  světa vrcholí  v  mohutném  finále,  v  gejzíru  imaginace,  aby  jednou  provždy  změnil  fantastickou  literaturu. Pentalogie  obsahuje  díly:  Krev  elfů,  Čas  opovržení, Křest  ohněm,  Věž  vlaštovky  Paní  jezera.

 

Více informací

Paní jezera

Andrzej Sapkowski: Paní jezera

5. část Ságy o Zaklínači

Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná... Také příběh Zaklínačova hledání dospěl k závěru, Ciri, Geralt i Yennefer se na pozadí krvavého válečného konfliktu konečně setkají, ovšem podobně jako v předchozích dílech ságy nelze očekávat, že věci půjdou tak snadno, jak byly naplánovány. Příběh Dítěte Překvapení, zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí měnících tvář světa se uzavírá v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu.

 

Více informací

Věž vlaštovky

Andrzej Sapkowski: Věž vlaštovky

4. část Ságy o Zaklínači

Na každém kroku je smrt. A na jejich konci věž nad jezerem...Čtvrtá část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě – Ciri z Cintry. Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Sledujeme putování Geraltovo a kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. A na každém kroku je smrt. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví... Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Nadešel věk meče a sekyry, věk vlčí... 

 

Více informací

Křest ohněm

Andrzej Sapkowski: Křest ohněm

Křest ohněm

 

3. část Ságy o Zaklínači

 

Zaklínač šel. Šel ohněm i vodou, za sebe se neohlížel. Vzal jen svůj zaklínačský meč. Neposlechl slova věštkyně. A dobře učinil, poněvadž to byla mizerná věštkyně.

Třetí část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě – Ciri z Cintry. Císař Emhyr chystá svatbu – po sňatku s princeznou Cirillou se stane podle věštby pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě – někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly vzít osud světa do svých rukou. Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí...

 

Více informací

Čas opovržení

Andrzej Sapkowski: Čas opovržení

2. část Ságy o Zaklínači

V čase opovržení ten, kdo je sám, musí zahynout.

Druhá část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě - Ciri z Cintry. Svět zachvátily plameny běsnící války. Čarodějové intrikují a Ciri, prchající před smrtelným nebezpečím, se ocitá daleko od Geralta i Yennefer. Sama, opuštěná, ztracená - s pocitem, že byla zrazena těmi, kterým bezmezně věřila. Pátrání po zmizelé princezně však navzdory zprávám o její smrti stále pokračuje, a Geralt žel není jediný, kdo Ciri hledá. Zaklínač i Lvíče z Cintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí...

 

Více informací

Krev elfů

Andrzej Sapkowski: Krev elfů

Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí.
Nadchází čas Bílé Zimy a Bílého Světla, čas Šílenství a Nenávisti;
Tedd Deireádh – Čas Konce. Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než
východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší Krve – Hen Ichaer, ze
zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, anobrž vyšlehne plamenem.


Meč, magie a vyzvědačské intriky. První část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě - Ciri z Cintry. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět.
 

Více informací

Zaklínač: Bouřková sezóna

Andrzej Sapkowski: Zaklínač: Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji...

Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.

 

Více informací

Michal přes noc

Jaromír Typlt: Michal přes noc

Může se natáčení filmu o alchymii stát cestou k zasvěcení?

Michal a Měšek, dvě hlavní postavy příběhu, se navzájem zkoušejí v rolích herce a režiséra, které by zároveň mohly být rolemi učedníka a mistra. Do poslední chvíle se ovšem nedá rozhodnout, jestli mezi nimi něco platí doopravdy, nebo je všechno jen nastraženou pastí, do níž se chytá ten důvěřivější. Literární předloha k audioknize vznikala v letech 1995–2007.

Více informací