Gabriel García Márquez

Gabriel García Márquez (1927)

Kolumbijský novinář, povídkář a romanopisec. Je považován za jednoho z nejdůležitějších spisovatelů 20. století. V roce 1972 se stal laureátem The Neustadt International Prize for Literature a v roce 1982 získal Nobelovu cenu za literaturu. Svojí kariéru zahájil jako novinář, ale proslavil se zejména romány, mezi které patří např. Sto roků samoty (1967) nebo právě Láska za časů cholery (1986). Jeho práce dosáhly důležitého kritického uznání a širokého komerčního úspěchu hlavně díky popularizaci tzv. magického realismu, jehož je čelným představitelem.

 

Poslední aktualizace: 24.6.2014 13:42


Spolupráce na titulech

Láska za časů cholery

Gabriel García Márquez: Láska za časů cholery

Geniální vypravěč sestupuje do nížin triviální literatury a líčí své postavy v rozmanitých podobách lásky, lásky romantické i domestikované, lásky "osamělých lovců" i lásky manželské. Na sentimentální příběh z lidové četby navěšuje vlastní vzpomínky a sny. Kniha se zabývá padesát let trvajícím milostným trojúhelníkem mezi postavami Ferminy Dazy, Florentinem Arizou a doktorem Juvenalem Urbinou na konci 19. století a v prvních dekádách 20. století.

Láska za časů cholery je nejvýznamnějším dílem Gabriela Garcíi Márqueze.

K dostání jsou rovněž krátké příběhy Dvanáct povídek o poutnících či román Na paměť mým smutným courám.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Více informací

Na paměť mým smutným courám

Gabriel García Márquez: Na paměť mým smutným courám

Vypravěčem románu je stařec, píšící sloupky do nedělních novin, jenž právě oslavil své devadesáté narozeniny. Rozhodne se nadělit si nevšední dar – noc s nezletilou pannou. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdina nikdy nepoznal sladkou chuť lásky, nepředpokládá, že by se mohl do mladé společnice zamilovat. Stařec se nicméně postupně stává posedlým: touží po přítomnosti dívky, a to i přesto, že spolu nikdy nepromluvili, ani nesdíleli společné lože.

K dostání jsou u nás též sentimentální Láska za časů cholery a Dvanáct povídek o poutnících s latinsko-americkou tématikou.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Více informací

Dvanáct povídek o poutnících

Gabriel García Márquez: Dvanáct povídek o poutnících

Dvanáct brilantních krátkých příběhů s latinsko-americkou tématikou volně spojuje motiv poutníka a sevřený, jednotný styl. Autor nás vtahuje do děje prostřednictvím nečekaných a nevšedních situací a na malém prostoru rozvíjí lidské osudy. Ukazuje nám život bez příkras, jeho krutost a jeho krásu. Márquez tyto působivé povídky cizeloval mnoho let a jsou považovány za jedno z jeho vrcholných děl.

Z Márquezovy tvorby nabízíme i další jeho tituly, knihu o milostných peripetiích Láska za časů cholery či nevšední román Na paměť mým smutným courám.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Více informací