David Orrell

David Orrell (1970)

Je kanadský spisovatel a matematik. Narodil se v Edmontnu, v hlavním městě provincie Alberta. Svůj doktorát z matematiky získal na Universitě v Oxfordu. Jeho nejznámější knihou je titul Economyths, v níž skloubil osobní zájem o ekonomii s profesním zájmem o matematiku a modelování. Kniha Economyths se stala finalistou kanadské National Business Book Award a byla přeložena do šesti jazyků. 

Poslední aktualizace: 13.12.2013 16:26


Spolupráce na titulech

Soumrak Homo Economicus

Tomáš Sedláček, David Orrell, Roman Chlupatý: Soumrak Homo Economicus

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.
Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka si k této diskuzi  vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella.
Rozhovor Romana Chlupatého je výsledkem svěžího a srozumitelného zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury pitvají Sedláček a Orrell základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí – ale nevnucují – řešení. Při tom navíc dokážou čtenáře i pobavit.

Více informací