Libor Vacek

Náměstek ústřední školní inspekce, tiskový mluvčí místopředsedy vlády, vystudovaný ekonom, ale také recitátor, lektor hlasové výchovy a porotce recitačních soutěží, to vše je Libor Vacek.

Po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze pracoval 14 let jako šéfredaktor Českého rozhlasu 2 - Praha, poté v České televizi, v Hospodářských novinách a jako mluvčí na několika úřadech státní správy. V současné době je náměstkem ústřední školní inspektorky pro informatiku a ekonomiku a stále spolupracuje s Českým rozhlasem jako interpret a lektor hlasové přípravy začínajících redaktorů.  

Poslední aktualizace: 17.7.2013 17:38


Spolupráce na titulech

Soumrak Homo Economicus

Tomáš Sedláček, David Orrell, Roman Chlupatý: Soumrak Homo Economicus

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.
Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka si k této diskuzi  vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella.
Rozhovor Romana Chlupatého je výsledkem svěžího a srozumitelného zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury pitvají Sedláček a Orrell základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí – ale nevnucují – řešení. Při tom navíc dokážou čtenáře i pobavit.

Více informací