Tomáš Černý

Redaktor a hlasatel Českého rozhlasu, který měl zájem o práci v rádiu už během studií, kdy byl členem Dětské tiskové agentury (DTA). Jeho sen se mu splnil a stal se novinářem. Od roku 2011 připravuje Víkendovou přílohu pro stanici Českého rozhlasu Vltava, jako moderátor a autor je podepsaný i pod řadou dalších programů např. Fonogramy (od roku 2005).

Poslední aktualizace: 17.7.2013 17:41


Spolupráce na titulech

Soumrak Homo Economicus

Tomáš Sedláček, David Orrell, Roman Chlupatý: Soumrak Homo Economicus

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.
Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka si k této diskuzi  vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella.
Rozhovor Romana Chlupatého je výsledkem svěžího a srozumitelného zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury pitvají Sedláček a Orrell základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí – ale nevnucují – řešení. Při tom navíc dokážou čtenáře i pobavit.

Více informací