Andrea Elsnerová

Andrea Elsnerová se narodila 5.2.1977 v Zábřehu na Moravě. V mládí se s úspěchem věnovala vrhu koulí, ale díky zranění nemohla ve sportovní kariéře pokračovat. Po absolvování Státní konzervatoře v Praze nastoupila do angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav. Od roku 1999 je členkou souboru Divadla na Vinohradech (Obchodník s deštěm, Figarova svatba, Ideální manžel...).

V roce 1994 se uvedla hned dvěma rolemi - v seriálu Prima sezóna, si zahrála Marii a ve Hvižďově filmu Řád se objevila jako novicka Barbora. Za tuto roli byla nominována na Českého lva a oceněna na pražském MFF Zlatým globem 1995. Poté následovala řada dalších rolí např. v pohádkách Není houba jako houba a Rumplcimprcampr, filmech Fany, Co chytneš v žitě či seriálech Hříšní lidé města Brněnského, anebo Četnické humoresky, kde ji proslavila role Anděly a naposledy v Hraběnkách, kde si zahrála Hanku.

Andrea Elsnerová se také věnuje dabingu a pro Českou televizi namlouvá upoutávky k pořadům. Pro Tympanum ztvárnila roli tajemné Blondýnky v dramatizaci Arsen Lupin kontra Sherlock Holmes v režii Dimitrije Dudíka.

Poslední aktualizace: 4.2.2014 12:32


Spolupráce na titulech

Jde sem lesem

Daniela Krolupperová: Jde sem lesem

Malý  Toník  tráví  prázdniny  na  venkově  u  babičky,  a  protože  se  nechoval  příliš  dobře,  musí  za  trest  nevědomky  překročit  bludný  kořen  a  ztratí  se  v  lese.  Cesta  lesem  se  tak  pro  něj  stává  napínavým  dobrodružstvím  a  přináší  mu  také  seznámení  s  některými  léčivými  rostlinami.  Audiokniha  sleduje  Toníkovy příhody  s  panenkami  z  květin  a  skřítky,  kteří  se  mu  snaží  pomoci  najít  domů.  Toník  a  s  ním  i  malí  posluchači  se  seznámí  s  některými  léčivými  rostlinami,  pochopí,  že  každá  květina  má  na  světě  své  místo,  a  poznají  také,  že  řada  z  nich  může  být  pro  lidi  užitečná. 

 

Více informací

Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes

Maurice Leblanc: Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes

Audiokniha roku 2014 - Nejlepší zvuk (3. místo)

Když francouzský spisovatel Maurice Leblanc (1864–1941) vydával na sklonku devatenáctého století v Paříži své psychologické romány, pravděpodobně sám netušil, že zanedlouho vynese na literární scénu skutečné eso. Již roku 1905 autor poprvé uvedl do světa postavu jménem Arsène Lupin, a stvořil tak skutečnou legendu kriminálního románu. Nepolapitelný lupič-gentleman, který si s brilantní lehkostí zahrává s pařížskou policií a láme srdce žen stejně rychle jako zámky nedobytných sejfů, představoval ve své době zcela nový typ hrdiny: zdvořilý, vždy usměvavý a charismatický zločinec, který je zároveň i kultivovaným znalcem umění, galantním ctitelem žen, vegetariánem, abstinentem a v neposlední řadě nebezpečným a sebevědomým protivníkem.

Maurice Leblanc se při tvorbě této nezapomenutelné figury francouzského podsvětí inspiroval životním příběhem skutečného zločince, marseilleského rodáka Alexandra Jacoba (*1897). Jeho literární Arsène Lupin se jako ztělesnění francouzské elegance a šarmu rychle uchytil a stal se hrdinou dvacetisvazkové série románů (1908–1929), která se začala raketově šířit v cizojazyčných překladech.

Nepolapitelný, šarmantní a poněkud uličnický Arsène Lupin se setkává s legendárním logikem Sherlockem Holmesem. Střet a souboj dvou osobností spustí řetězec napínavých událostí, v nichž se zablýskne vzácný modrý diamant, ale nebude chybět ani pořádná dávka mužské cti, dámského půvabu, intrik a překvapivých a nápaditých zvratů. Lakonický a noblesní humor, který je pro postavu Arsèna Lupina příznačný, ještě vynikne v kontrastu s metodickým Holmesem a jeho železnou logikou a téměř zázračnou předvídavostí. Souboj dvou nejdůmyslnějších a nejkreativnějších mužů, kteří ačkoli každý na jiné straně zákona, zkříží samozřejmě zbraně podle pravidel dvorské etikety, může začít…

Více informací