Pavel Rímský

Narodil se v Pardubicích roku 1949. Jeho otec byl divadelní režisér. Byl vychováván dědečkem a babičkou. Ve třinácti letech se mu velmi zalíbil bigbeat a bohémský způsob života, což mělo za následky vyloučení z několika gymnázií. Středoškolské vzdělání nakonec získal na brněnské konzervatoři – obor herectví. Záhy byl ale vyloučen i z konzervatoře. Hned byl přijat v Brně na JAMU, kde brali i bez maturity, kde studia úspěšně dokončil. Po té se angažoval v divadle v Hradci Králové. Vystupoval také v divadle pod stanem zvaném Dílna 24, jež bylo později rozpuštěno tehdejším politickým režimem.
Po zákazu Dílny byl bez zaměstnání. Později se přestěhoval za prací do Prahy, kde byl krátce zaměstnán jako recepční v hotelu. Brzy se ale vrátil do Hradce Králové, kde pracoval s Janem Grossmanem a Miroslavem Krobotem. Vrátil se k divadelní kariéře a uchytil se v oblastních a pražských divadlech. V roce 1997 se trvale angažoval v Divadle na Vinohradech.

Od 70. let ztvárnil Pavel Rímský mnoho rolí ve filmech, seriálech i inscenacích. K vidění byl ve snímcích Kamarád do deště 2, Učitel tance, Četnické humoresky a Čapkovy kapsy. Mnoho rolí ztvárnil také ve filmovém dabingu. Mezi jeho nejznámější patří Silvestr Stalone.

Poslední aktualizace: 6.1.2017 09:27


Spolupráce na titulech

Mrtvé komando

Jaroslav Šikl: Mrtvé komando

Robert de Bohême je zpět...

Robert Hráský s dávnou přezdívkou Robert de Bohême se živí jako cirkusový vrhač nožů. Pak mu ale přijde záhadný vzkaz od jeho spolubojovníka z tajného výsadkového komanda, ve kterém bojoval za druhé světové války.  Zdá se, jako by se kdosi rozhodl po dvaceti letech mstít dosud žijícím příslušníkům jednotky.  Stopy vedou do luxusního švýcarského hotelu. Při jeho pátrání po vrazích přátel Robertovi pomáhá dcera jednoho z někdejších spolubojovníků, krásná Madeleine. Brzy se ukáže, že oběma jde o život.

 

Více informací

Prokletý ostrov

Dennis Lehane: Prokletý ostrov

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels se svým novým spolupracovníkem Chuckem Aulem přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Mají za úkol vyšetřit zmizení několikanásobné vražedkyně Rachel Solandové, která se nyní volně pohybuje po ostrově, ačkoliv měla být držena v cele pod stálým dohledem. Když se nad ostrovem přežene smrtící hurikán, nabývá případ stále temnějších a zlověstných rozměrů. Objevují se známky experimentů, děsivých chirurgických zákroků a smrtelných protitahů, prováděných ve skryté stínové válce. Nikdo z ostrova nevyvázne bez šrámů, protože v nemocnici není nic takové, jak se zdá být. Temně napsaný thriller kromě atraktivního děje zároveň nastoluje i mnohem závažnější otázky, mezi něž patří zneužití osobní moci, vina a trest či smysl spravedlivé odplaty.

 

Více informací

Pod rouškou noci

Dennis Lehane: Pod rouškou noci

Americký sen má svou cenu. Předloha nového filmu Bena Afflecka!

Joe Coughlin je v jádru dobrý člověk, muž pevných zásad a vytříbeného smyslu pro spravedlnost. A také hlava mafiánského impéria a nelítostný gangster, který se umí drsně vypořádat s konkurencí. Jeho doba je věkem jazzu, ale také prohibice, ilegálních palíren, zločinu a korupce. Doba, kdy se i mladistvý zlodějíček může při troše kuráže vyšplhat až mezi mafiánskou elitu. Pro začátek stačí zamilovat se do nesprávné ženy...

Román, v němž se rovným dílem zabíjí i cituje z evangelia, představuje lahůdku (nejen) pro fanoušky moderní drsné školy.

 

 

Více informací

Ve službách zla - ROZEBRÁNO

Robert Galbraith: Ve službách zla - ROZEBRÁNO

Představte si, že obdržíte balíček s useknutou nohou… Neohroženou Robin, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika vyděsí záhadný balík k smrti. Jejího šéfa jen tak něco nerozhodí, ale tentokrát mu je jasné, že jde o výstrahu a vrah ho dobře zná.

Z minulosti ho napadají čtyři osoby, které by mohly být viníky. Chce-li zachránit Robin i svůj podnik, musí se pustit do vyšetřování a ponořit se do zvrácených a temných světů podezřelých. Záhy dochází k dalším zločinům a Strikovi s Robin začne docházet čas…

 

Více informací