Tomáš Kobr

Tomáš Kobr (1981)

Vystudoval Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity (2001–2005). Poté navštěvoval herecký ateliér Václava Martince v Praze (2004), který mu nabídl hostování v tehdejším Malém vinohradském divadle (role Mefista ve Faustovi, Číšníka v Sartrově S vyloučením veřejnosti). V letech 2005–2008 vystudoval VOŠ hereckou v Praze.

Spolupracoval s Divadlem Letí, kde nastudoval nespočet rolí (např. Princezna Serafína a Phil v Domečku pro buzničky, Péťa v Aupairkách, Winni ve Cvrchu aj.). Zřejmě nejvýznamnější rolí je Pan M. ve Zpovědi masochisty, díky níž se objevil v širších nominacích na Cenu Alfréda Radoka za rok 2011 za mužský herecký výkon. Hostoval v Národním divadle (Mike ve hře Spaseni), v Paláci Akropolis (Sven v Oblíbencích), v A studiu Rubín (Analytik ve hře Error, role Náměstka ve hře Úl). V bratislavském mezinárodním divadle Meteorit nastudoval titulní roli Richarda III. Řadu rolí si zahrál i ve Švandově divadle. Rozhodně stojí za to zmínit Netvora v inscenaci Frankenstein. Za tuto roli se opět objevil v širších nominacích na Cenu Alfréda Radoka za rok 2012 (Talent roku) a v anketě serveru i-divadlo.cz obsadil 2. místo v kategorii mužský herecký výkon roku 2012. Vedle divadla se věnuje rozhlasové a televizní tvorbě (např. seriál Ulice).

 

Poslední aktualizace: 23.6.2014 16:22


Spolupráce na titulech

Šepot podzemí

Ben Aaronovitch: Šepot podzemí

Další  případ  ze  světa  nejúspěšnější  městské  fantasy  uplynulého  desetiletí!   

Peter  Grant  na  cestě  do  labyrintem  londýnského  metra. Jmenuji  se  Peter  Grant.  Není  to  tak  dávno,  co  jsem  byl  obyčejný  četnický  zelenáč  v  řadách  londýnské Metropolitní  policie.  Teď  jsem  policejní  detektiv  a  čarodějnický  učeň.  Jenže  inspektor  Nightingale  má plné  ruce  práce  s  pátráním  po  Muži  bez  tváře,  takže  stojím  nad  mrtvolou  amerického  studenta  na stanici  metra  Baker  Street  sám.  Vlastně  ne  sám,  FBI  mi  poslala  na  pomoc  nějakou  mladou  ambiciózní křesťanku.  No,  hezká  je,  ale  veškerá  kouzla  jsou  pro  ni  jasné  dílo  ďáblovo.  Je  na  čase  ponořit  se strašidelné  hlubiny  nejstarší,  největší  a  nyní  i  nejvražednější  podzemní  dráhy  na  světě.

 

Více informací

Měsíc nad Soho

Ben Aaronovitch: Měsíc nad Soho

Další případ ze světa nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí!  Opět se ocitáme v Londýně, kde u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce.

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování vraždy zapletl s duchem, a všiml si mě tak vrchní inspektor Nightingale, poslední čaroděj Anglie. A tak teď stojím jako člen dvoučlenné speciální policejní jednotky v márnici nad tělem zavražděného jazzmana a snažím se získat z jeho mrtvého těla záznam melodie, důležitou stopu ve vyšetřování jeho vraždy. To fakt umím. A nejen to. A tak vím, že v Soho řádí vrah, který má nadpřirozené schopnosti a jedině naše jednotka je schopna ho zastavit.

 

Více informací

Řeky Londýna

Ben Aaronovitch: Řeky Londýna

Jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce.

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh.

Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval.

 

Více informací

Mlčení jehňátek - ROZEBRÁNO

Thomas Harris: Mlčení jehňátek - ROZEBRÁNO

Temný, kultovní, ve své době převratný, geniální... To je jen několik z dlouhé řady přízvisek příběhu, který se stal celosvětovým bestsellerem a jenž po zfilmování posbíral pět Oscarů. 


Harris ve své knize vykresluje komplikované vyšetřování netradičních a brutálních vražd. Jenže do hlavní role neobsadil nezdolného ostříleného detektiva nebo „bondovského“ agenta, ale doslova „pískle“ – studentku akademie FBI Clarice Starlingovou, která je přizvána na základě důvěry a instinktu ředitele mocné FBI. Dalším netradičním prvkem je spolupráce Clarice s masovým vrahem a kanibalem Dr. Hannibalem Lecterem. Už tato fakta svědčí o tom, že Harris předložil thriller, který bourá konvence.

 

Více informací