Michal Pavlata

Michal Pavlata (1945)

Herec, publicista, scénárista, textař. Působil na pražských scénách Divadla E. F. Buriana, ABC a Činoherního klubu. Je autorem sloupků a fejetonů v Lidových novinách a v deníku Sport. Spolupracuje s Českým rozhlasem a věnuje se dabingu. Stal se také pedagogem na pražské DAMU. Za mimořádné herecké výkony získal Cenu Divadelních novin.

Poslední aktualizace: 27.6.2014 11:49


Spolupráce na titulech

Povídky z prvního a druhého poločasu

Petr Feldstein: Povídky z prvního a druhého poločasu

Josef Masopust - Povídky z prvního a druhého poločasu

Klub přátel Josefa Masopusta uvádí povídky o Josefu Masopustovi. Napsali Ota Pavel a Petr Feldstein. Vybral, upravil a režíroval Jan Jiráň. Čtou Ivan Trojan, Michal Pavlata, David Novotný a Vladimír Brabec.

Audiokniha vychází u příležitosti 80. narozenin Josefa Masopusta

Více informací

Báječná léta pod psa

Michal Viewegh: Báječná léta pod psa

Příběh citlivého chlapce Kvida z období „reálného“ socialismu je mistrným podáním šedivé doby, která pro mnohé z nás byla zároveň šťastným obdobím mládí a dospívání. Tato vůbec nejznámější kniha spisovatele Michala Viewegha, za níž získal cenu Jiřího Ortena, byla přeložena do několika světových jazyků, byla zfilmována i převedena do divadelní podoby. Nyní poprvé vychází jako nezkrácená audiokiha.

Podívejte se také na autorovu novelu Andělé všedního dne, kterou Tympanum vydalo.

Více informací

Milostné rošády - Vyvrcholení - ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - Vyvrcholení - ROZEBRÁNO

Anna ztratila milovaného manžela. Když se na služební cestě setká se svou láskou ze střední školy, neodolá a odejdou spolu do jejího pokoje…

Více informací