Ondřej Jirásek

Poslední aktualizace: 11.4.2017 14:22


Spolupráce na titulech

Trhačka zubů

Franz-Olivier Giesbert: Trhačka zubů

Barvité  paměti  neobyčejné  zubařky,  která  se  nebála  nikoho  a  ničeho

Mladou  Lucile  Bradsockovou  donutí  kruté  okolnosti  Francouzské  revoluce  opustit  rodnou  Normandii  a odejít  do  Paříže,  kde  její  život  nabere  nečekané  obrátky.  Vyučí  se  u  slavného  zubaře  a  rozhodne  se  zasvětit  život  napravování  křivd  spácháných  na  nevinných  lidech  a  to  za  pomoci  originální  zbraně  v  podobě  svého  řemesla.  Lucile  je  ve  své  víře  v  lásku  a  v  člověka  jako  Monte-Cristo  v  sukních  odhodlána  stát  vždy  na  straně  slabších.  V  průběhu  jejího  dlouhého  pestrého  života  na  třech    kontinentech  se  jí  do    křesla  posadí  nejeden  velikán  té  doby:  Robespierre,  Ludvík  XVI.,  George  Washington,  markýz  de  La  Fayette  nebo  Napoleon.    Příběh  nezkotné  milovnice  života  Lucile,  jejíž  kleště  přepisovaly  dějiny. 

 

Více informací

Nestvůra z Essexu

Sarah Perry: Nestvůra z Essexu

Kdyby se Charles Dickens s Bramem Stokerem spojili, aby napsali velký viktoriánský román, těžko říct, jestli by Nestvůru z Essexu předčili." John Burnside

„Až troufale ambiciózní román – opulentní a fantaskní, divoký Ráj za zahradní brankou (…) trochu duchařina a trochu lekce přírodopisu, trochu romantika a trochu feministické poselství. Tak mě to uchvátilo, že jsem ještě osmačtyřicet hodin po dočtení litovala, že jsem zase zpátky v normálním světě.“ New York Times

„Neodolatelný nový román (…) nejkouzelnější hrdinka od dob Elizabeth Bennetové z Pýchy a předsudku.“ Washington Post

BRITSKÁ KNIHA ROKU 2016

Titul oceněný řadou cen - Waterstones Book of the Year 2016, Sunday Times number one bestseller, Shortlisted for Costa Book Award, nebo iTunes Book of the Year 2016. Vyšlo v jedenácti jazycích.

 

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíše úleva než rána. Život ve městě a nešťastné manželství ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu představuje naději na světlejší zítřky. Vesnici Aldwinter si hned zamiluje a najde přátele v rodině místního pastora. Harmonický život uprostřed přírody naruší zprávy o návratu vodní nestvůry z místních legend, která má být skutečnou příčinou záhadných zmizení několika místních obyvatel. Cora se nadšeně pouští do archeologických průzkumů a doufá, že essexská nestvůra je novým živočišným druhem, jehož objevením přispěje vědě.  Pastor William naopak vidí v podobných zvěstech pozůstatky středověkého tmářství, proti němuž je třeba bojovat. Nestvůra z Essexu je příběh o lásce ke svobodě a poznání, o protikladech, které se přitahují a o lidských vášních a vysokých ideálech, které díky nim často berou za své.

 

Více informací

Pusinka

Sophie Hannah: Pusinka

Je to noční můra každé matky...

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě...

 

Více informací

Lovec draků

Khaled Hosseini: Lovec draků

Afghánistán, 1975: dvanáctiletý Amír zoufale touží po vítězství v místním turnaji papírových draků a jeho věrný přítel Hasan mu slíbí pomoc. Ani jeden z nich však netuší, že toho odpoledne potká Hasana neštěstí, které jim oběma změní život navždy. Amírova rodina po ruské invazi do Afghánistánu uteče do Ameriky, jednoho dne si však Amír uvědomí, že se do rodné země ovládané Tálibánem musí vrátit, aby našel to jediné, co ve světě nezíská: vykoupení. Příběh svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve více než padesáti zemích světa a stal se také předlohou úspěšného filmu.

 

Více informací

Schody do nebe

Lorna Byrne: Schody do nebe

Lorna Byrneová, autorka mezinárodního bestselleru Andělé v mých vlasech, od útlého věku vídá anděly a hovoří s nimi. Ve své nové audioknize Schody do nebe seznamuje čtenáře s činností andělů ve světě, vysvětluje vztah lidské duše k lidskému tělu a objasňuje, jakou roli mohou v lidských záležitostech sehrát zemřelí, kteří jsou nyní v nebi. Závažná je kapitola věnovaná záměrům, které má Bůh a andělé s lidstvem do budoucnosti.

 

Více informací

Scotland Yard

Alex Grecian: Scotland Yard

Londýn 1889. Hrůzovláda Jacka Rozparovače zrovna skončila, ale další éra nepochopitelného násilí právě začíná. Tým vyšetřovatelů vražd ze Scotland Yardu musí čelit útoku do vlastních řad – kdosi vraždí policisty a zohavené je v kufrech pohazuje na veřejných místech. Londýn je městem na pomezí nové doby –  technický pokrok kráčí nezadržitelně kupředu, ale chudina stále živoří ve stokách připomínajících středověk. Dr. Kingsley, průkopník soudního lékařství už zkouší pracovat s otisky prstů. Ale čas běží a vrah nečeká, je třeba jej zastavit. Viktoriánský Londýn vás vtáhne do temného labyrintu a už vás nepustí!

 

Více informací

Toltécké umění života a smrti

Don Miguel Ruiz, Barbara Emrys: Toltécké umění života a smrti

Příběh objevování od autora Čtyř dohod

V roce 2002 prodělal don Miguel Ruiz těžký infarkt, po němž strávil devět týdnů v kómatu. Audiokniha Toltécké umění života a smrti je svědectvím o niterné pouti, již podnikl na pomezí života a smrti, a o duchovních objevech, k nimž na této cestě dospěl. Zatímco jeho tělo leží v bezvědomí, Ruiz sní o lidech, myšlenkách a událostech, které formovaly jeho osobnost a jeho nevšední přístup k životu a smrti – k energii a hmotě. V románu, který je završením celoživotního učení, don Miguel Ruiz odhaluje nejskrytější zákoutí své mysli a svého srdce.

 

Více informací

Vyzvědačka

Paulo Coelho: Vyzvědačka

V Coelhově audioknize Vyzvědačka ožívá skutečný příběh Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla před sto lety popravena pro velezradu. Mata Hari byla tanečnice, šokující a těšící publikum za první světové války, a stala se důvěrnicí některých z nejbohatších a nejmocnějších mužů té doby. Odvážila se překonat moralismus a provinční mentalitu počátků 20. století, ale nakonec za to zaplatila vlastním životem. Když v pařížském vězení čekala na popravu, jedním z jejích posledních přání bylo pero a papír, aby mohla psát dopisy...

 

Více informací