Igor Bareš

Igor Bareš (1966)

Herectví absolvoval na JAMU v Brně. První angažmá získal v Divadle bratří Mrštíků, poté přešel do činohry Mahenova divadla. Byl členem Národního divadla v Brně a roku 2005 přešel do Národního divadla v Praze. Získal nominace na ceny Thálie, Alfréda Radoka i Českého lva. Pravidelná spolupráce s rozhlasem a činnost v dabingu. Objevuje se v populárním pořadu Toulky českou minulostí natáčeného pro Český rozhlas Brno.

Poslední aktualizace: 27.6.2014 16:51


Spolupráce na titulech

Dům z karet

Michael Dobbs: Dům z karet

Napínavý thriller, který pánům ani dámám ve Westminsteru dlouho nedal spát...

Dům z karet patří k nejlepším politickým thrillerům historie. Vydán byl v roce 1989 a okamžitě se dočkal obrovského úspěchu u čtenářů i u kritiků. Pojednává o machiavellistickém a bezskrupulózním politikovi Francisi Urquhartovi, jemuž přestane jeho úloha v britském parlamentu stačit a rozhodne se zamířit výš: až úplně nahoru, tedy do křesla premiéra. Přestože je to vážený a alespoň navenek slušný člověk, za svým cílem jde přes mrtvoly. Kniha se dočkala dvou pokračovánía do širšího povědomí se dostala i díky seriálovému zpracování americké společnosti Netflix, v němž byla hlavní role svěřena Kevinu Spaceymu.

 

Více informací

Plachý milionář přichází

Martin Reiner: Plachý milionář přichází

Postavu plachého milionáře, který si chce povídat vymyslel Martin Reiner v červenci 2007. Od té doby vycházel pravidelně v Okýnku milionáře na serveru idnes.cz, kde se brzy zabydlel v nejvyšších patrech čtenosti a opakovaně budil vášně i otevřené sympatie. Moderní textová forma na pomezí povídky, blogu a fejetonu rozehrává na malé ploše koncerty plné humoru a ironie. Reinerův „šarmantní a gurmánský boháč“ totiž vidí svět jinak, než jsme zvyklí.

Více informací