Jan Kolařík

Poslední aktualizace: 20.4.2017 08:44


Spolupráce na titulech

Irčan aneb „Tak vy malujete kvartýry“

Charles Brandt: Irčan aneb „Tak vy malujete kvartýry“

Dosud nepublikované svědectví o zákulisí mocenských bojů v poválečných Spojených státech

Frank Sheeran, obr s kouzlem osobnosti a výborný vypravěč se smyslem pro humor, líčí svou životní dráhu chlapce z chudé irské rodiny a posléze chladnokrevného zabijáka ve službách mafie. V sedmdesátých letech byl Sheeran alias Irčan neoficiálním bodyguardem odborářského bosse Jimmyho Hoffy, jehož následné zmizení připisovaly agenti FBI propojení s mafií. Sheeranovi se však nikdy nic prokázat nepodařilo. Pak se však jeho advokátem v soudním řízení kvůli jinému přečinu stal autor knihy Charles Brandt. Ten studoval soudní spisy, vedl rozhovory s agenty, podnikl vlastní zkoumání a hlavně – získal důvěru stárnoucího mafiána. V audioknize se prolínají faktické události, které hýbaly USA od druhé světové války až po osmdesátá léta – léta bratří Kennedyů, Nixona a aféry Watergate.

Více informací

Opravář osudů

Robert Fulghum: Opravář osudů

 

 

Audioknihu Roberta Fulghuma si můžete zakoupit jako Mp3 na www.kosmas.cz 

Nevydáváme jako fyzické CD, ale pouze jako mp3 ke stažení.

 

První román Roberta Fulghuma odehrávající se v Praze

Geroge Novak přijíždí do Prahy najít své české kořeny. Brzy ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? V živé staropražské hospodě U Devíti Draků a jedné ovce potkává svérázné přátele, kteří v něm však spíše otázky vyvolávají, než aby mu předkládali snadné odpovědi. Kdo je Vera, Georgova tajuplná sousedka? Kdo je Luci Milena, mladá umělkyně, kterou potká na svých cestách? Největší otázku však jedné noci přinese tajemná návštěva jako z jiného světa, která mu předloží zvláštní nabídku... Nejnovější román Roberta Fulghuma je originálním příběhem o hledání vlastní cesty a o tom, jak někdy nalezneme odpovědi na otázky, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme.  

Více informací

Hastrman

Miloš Urban: Hastrman

Příběh  člověka  ve  zvířeti  a  zvířete  v  člověku

Držitel  ocenění  Magnesia  Litera  2001 

Předloha  oceňovaného  filmu  Jiřího  Havelky

Rozkročen  mezi  dvě  staletí,  několik  pohádek  a  desítky  mýtů  vypráví  Hastrman  příběh  zvířete  s lidskými  vášněmi,  divoké  krajiny  a  člověka,  křehkého  ve  své  špatnosti.  V  první  části  přijíždí  do Staré  Vsi  její  pán,  volnomyšlenkářský  šlechtic  a  podivínský  diplomat,  který  se  dlouhá  léta zdržoval  v  cizině  a  pak  se  rozhodl  pro  klidný  život  ve  staré  vlasti.  Nepočítal  však  s  tím,  že  v nepatrné  vesnici  objeví  celý  nový  svět.  Druhá  část  vyprávění  vrhá  hrdinu  do  dnešní  doby  se všemi  jejími  zlořády  a  nečistotami.  Jak  vydobýt  zpět  to,  oč  moderní  svět  připravil  člověka? Novodobá  utopie,  dílo  pozdního  romantismu,  ale  také  pronikavý,  velkoryse  vyprávěný  příběh  o lásce,  oběti  a  krvácející  přírodě. 

 

Více informací

Pusinka

Sophie Hannah: Pusinka

Je to noční můra každé matky...

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě...

 

Více informací

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Alan a Barbara Peasovi: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Muži a ženy jsou odlišné bytosti.

Že je to v dnešní době odvážné tvrzení? Ti, kteří se vzpírají myšlence, že biologické danosti ovlivňují naše chování, tak často činí s nejlepšími úmysly, neboť chtějí oponovat sexistickým názorům. Zaměňují však pojmy rovnost a stejnost, označující zcela odlišné skutečnosti. V této audioknize se dozvíte o vědeckých poznatcích, které potvrzují, že muži a ženy jsou fyzicky i mentálně hluboce rozdílní. Pomůže vám k tomu, abyste vedli šťastnější, zdravější a harmoničtější život.

 

Více informací

Dívka, která si říkala Tuesday

Stephen Williams: Dívka, která si říkala Tuesday

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.

 

Více informací