Hana Kofránková

Rozhlasová režisérka, recitátorka a interpretka, která dlouhodobě organizuje řadu kulturních akcí spojených s literaturou a mluveným slovem. Ve své výjimečné rozhlasové práci navazuje na režiséry jako byli Jiří Schwarz - Červinka nebo Jiří Horčička.

Hana Kofránková (1949)

Poprvé stála před mikrofonem v necelých šestnácti letech při konkurzu na roli Lucie do seriálu - později velmi slavného - Písničky pro Petra a Lucii. Spolu s Petrem, kterým se stal Michal Pavlata točili seriál celý rok. S mikrofonem si velmi dobře porozuměla. Její první rozhlasovou režií byla poezie. Dlouho točila literární pořady. Navíc dva roky při režiích asistovala.  Jak sama říká "rozdíl mezi interpretací a režií byl jen v tom, že to, co jsem si do té doby jen potichu myslela, jsem najednou říkala nahlas do "dorozumívání" - mluvítka zajišťujícího kontakt režie se studiem - tedy režiséra s hercem." I když má na svém kontě řadu skvělých velkých rozhlasových her, za inscenaci Ibsenovy Hedy Gablerové dokonce obdržela nejvyšší možné rozhlasové ocenění - Prix Bohemia, její oblíbenou disciplínou zůstává četba na pokračování. Sama výborně načetla Babičku Boženy Němcové v režii Aleše Vrzáka. 
 

Rozhovor s Hanou Kofránkovou si můžete přečíst ZDE

 

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Vraždy podle abecedy

Agatha Christie: Vraždy podle abecedy

Předloha nového seriálu s Johnem Malkovichem v roli slavného detektiva…

Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem A B C. Po něm následovala vražda staré trafikantky A. Ascherové z Andoveru. Na pultě trafiky ležel rozevřený Abecední jízdní řád, známý pod zkratkou ABC. Předtuchy, které nad přijatým dopisem přišly Herculu Poirotovi na mysl, se naplnily. Jako za starých dobrých časů se vydává po stopě se svým přítelem kapitánem Hastingsem. Přichází však další vražda – tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu, a pak třetí – lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot i Hastings vzdorují něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí  šílenství…

Více informací

Deník staré paní - ROZEBRÁNO

Jiřina Šiklová: Deník staré paní - ROZEBRÁNO

Kniha oblíbené  socioložky formálně napodobující  deníkové zápisky jedné staré ženy představuje svébytnou reakci na problém stárnutí populace. Stará paní tu není alegorií Stáří, které chrlí abstraktní a nudné poučky o tom, jak se snadno a rychle vyrovnat s mnohými obtížemi, jež stárnutí přináší, ale je živou postavou, která se ke svým poznatkům prodírá cestou mnohdy velmi obtížnou. Posluchačům budou jistě její mnohdy popuzené, až křečovité reakce na průvodní jevy současné doby blízké. I proto má deník takovou naléhavost a působivost. Je možno jej považovat za praktický návod k použití pro seniory i lidi na sklonku produktivního věku. Učí nás přijímat stáří nikoli jako pouhý úbytek sil a schopností, ale jako období zralosti, jako fázi náležející k plnosti lidského života. Zároveň přitom zcela věcně a nesentimentálně upozorňuje na řadu kroků, jež mohou těžkosti, které mohou stáří provázet, usnadnit nebo jim dokonce předejít.

Více informací

Dívka s jizvou - ROZEBRÁNO

Arnošt Lustig: Dívka s jizvou - ROZEBRÁNO

V příběhu se setkáváme s Jitkou Thelénovou, vychovávanou v Pražském ústavu pro rasově čisté dívky. Tam se dostala po smrti svých rodičů, kteří se stali obětí teroru po atentátu na Heydricha. V hlavní hrdince se sváří právě probuzená ženskost s nenávistí vůči všem, kdo se podíleli na ztrátě jejích nejbližších. Titul vydává Mladá fronta ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum.

Více informací

Báječná léta pod psa

Michal Viewegh: Báječná léta pod psa

Příběh citlivého chlapce Kvida z období „reálného“ socialismu je mistrným podáním šedivé doby, která pro mnohé z nás byla zároveň šťastným obdobím mládí a dospívání. Tato vůbec nejznámější kniha spisovatele Michala Viewegha, za níž získal cenu Jiřího Ortena, byla přeložena do několika světových jazyků, byla zfilmována i převedena do divadelní podoby. Nyní poprvé vychází jako nezkrácená audiokiha.

Podívejte se také na autorovu novelu Andělé všedního dne, kterou Tympanum vydalo.

Více informací

Karlík a továrna na čokoládu

Roald Dahl: Karlík a továrna na čokoládu

Karlík letos slaví kulaté výročí 50 let od vydání, a my slavíme spolu s ním. Dílo, které zbožňuje již několik generací čtenářů, přinášíme v nezkrácené podobě jako audioknihu.

Pan Willy Wonka vám upřímně potřásá pravicí! Čeká vás spousta báječných překvapení! Prožijete úžasné věci! V této knížce jste zváni k celodenní návštěvě nejúžasnější továrny na světě – Wonkovy továrny na čokoládu. Pan Willy Wonka vás spolu s pěti dětmi, hrdiny této knížky, provede celou továrnou a seznámí vás s jejími úžasnými zajímavostmi. Chystá pro vás čarovná a podivuhodná překvapení, která vás uchvátí, potěší, strhnou a ohromí! Ani v nejdivočejších snech by vás jaktěživo nenapadlo, že něco takového můžete s touto knížkou prožít právě vy!

Pro děti od 8 let.

 

Více informací