Petr Mančal

Režisér Českého rozhlasu a občasný filmový a divadelní herec, absolvent divadelní režie na DAMU v Praze. Pro Tympanum režíroval audioknihy Alenka v kraji divů, Potichu, Stařec a moře, Cesta a Nebe pod Berlínem.

Petr Mančal (1973)

Po maturitě na sportovním gymnasiu studoval Petr Mančal na Právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. V té době založil s Prokopem Havlem divadelní sdružení Měsíčko Sluncís, kde společně realizovali své převážně dadaistické divadelní skeče. Po roce odešel z Právnické fakulty, byl přijat na divadelní režii – dramaturgii na Akademii múzických umění. Studium ukončil v roce 2002, absolvoval roční stáž na krakovské divadelní škole PWST u světoznámého režiséra Krystiana Lupy a půlroční studijní pobyt v Londýně. Inscenoval řadu činoherních režií v Národním moravskoslezském divadle a Divadle Petra Bezruče v Ostravě (Václav Havel – Motýl na anténě, Slawomir Mrożek – Kouzelná noc, Pedro Calderón de la Barca – Život je sen, Viliam Klimáček – Mária Sabina), divadle F. X. Šaldy v Liberci (Roman Sikora – Smetení Antigony), Západočeském divadle v Chebu (Josef Topol – Slavík k večeři), Divadle Na Zábradlí (Ingmar Villquist – Helverova noc), Divadle Na Prádle (Steven Rathman – Satanovo requiem) a Malém vinohradském divadle v Praze (Petr Mančal – Svět naruby). Herecky účinkoval v několika divadelních, rozhlasových a filmových rolích. V současné době je na doktorském studiu na divadelní fakultě AMU a pracuje jako slovesný režisér Českého rozhlasu.

 

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Dědečku, už chodím do školy

Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy

Dědečku, už chodím do školy

Autorské čtení!
Dědečku, už chodím do školy je dalším pokračováním oblíbené série audioknih Dědečku, vyprávěj
a Dědečku, ještě vyprávěj.

Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich. Viktorka už je ovšem školačka, chodí do první třídy, a proto si přináší spoustu nových podnětů a otázek ze školního prostředí. Audiokniha pomůže rodičům v touze rozvíjet dobré vlastnosti jejich dětí, vštěpovat jim mravní hodnoty současného světa, pěstovat v nich silnou vůli, vytvářet správné návyky chování mezi lidmi a v různých situacích, které Viktorku potkávají.

 

Více informací

Dědečku, ještě vyprávěj

Ladislav Špaček: Dědečku, ještě vyprávěj

Autorské čtení!

Volné pokračování úspěšné audioknihy pro děti Dědečku, vyprávěj.
Malá Viktorka naslouchá pohádkám a příběhům, které ji učí základům etikety a pomáhají jí utvářet si pohled na svět kolem sebe. S dědečkem prožívá různé příhody společné dětem jejího věku a učí se, jak se zachovat v různých situacích, které život přináší.

 

Více informací

Dědečku, vyprávěj

Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj

Autorské čtení!

Slušné chování je to nejcennejší, co mohou rodiče dát svým dětem. Naučit je zdravit, vhodně se oblékat, chovat se zdvořile na ulici, na návštěvě, v restauraci, vypěstovat v dětech správné návyky, jak držet příbor, sklenici, jak sedět u stolu — to jsou hodnoty, které je budou provázet celý život a do značné míry budou rozhodovat o tom, zda budou jednou děti úspěšné v profesi i v osobním životě. Stejnou příležitost ovlivnit budoucí život dětí mají i prarodiče a učitelky mateřských škol.

 

Více informací

Malá kniha etikety pro celou rodinu

Ladislav Špaček: Malá kniha etikety pro celou rodinu

Autorské čtení!

S většinou společenských situací se poprvé setkáváme v rodině – své děti učíme správnému stolování, většinou jdou s námi poprvé na návštěvu, do divadla nebo na koncert a účastní se rodinných oslav, narozenin nebo svatby. Mezi lidmi, které známe a kteří nám jsou blízcí, se můžeme učit my i naše děti společenskému chování bez zbytečné nervozity. V audioknize Ladislava Špačka najdete všechny důležité události, s nimiž se v rodině můžete setkat.

Od téhož autora je u nás k dostání i příručka Malá kniha etikety pro manažery či vzpomínky na prvního prezidenta ČR Deset let s Václavem Havlem.

 

Více informací

Malá kniha etikety pro manažery

Ladislav Špaček: Malá kniha etikety pro manažery

Autorské čtení!

Ladislav Špaček je největší kapacitou v oboru. Po úspěšném přijetí Velké knihy etikety dopracoval nyní autor materiál, který specificky pokrývá potřeby jednotlivých cílových skupin.  Manažeři vědí, že předpokladem profesního úspěchu jsou nejen znalosti a zkušenosti v daném oboru, ale také umění zvládat společenské situace. Právě pro ně je určen další díl řady „Malá kniha etikety“. Nabídne jim podrobná pravidla vhodného oblečení a chování pro pracovní a společenské příležitosti, vysvětlí, jak správně psát a číst pozvánky, čím se řídíme při oslovování druhých nebo jak správně předávat vizitky. Určitě využijí i pravidla etikety pro nové způsoby komunikace – e-maily nebo mobilní telefony a rady, jak se chovat na jachtě, na dostizích nebo na golfu.

Dále lze v našem e-shopu zakoupit příručku Malá kniha etikety pro celou rodinu či vzpomínky na prvního prezidenta ČR Deset let s Václavem Havlem.

 

Více informací

Deset let s Václavem Havlem

Ladislav Špaček: Deset let s Václavem Havlem

Autorské čtení!

Kniha přináší unikátní svědectví Ladislava Špačka o tom, jak se s Václavem Havlem seznámil, o začátcích spolupráce v komůrce Havlova bytu u Vltavy, až po triumfální zahraniční cesty plné úsměvných i dobrodružných příhod.

Ladislav Špaček strávil s Václavem Havlem více než deset let, a tak má čtenář nad stránkami této knihy možnost vytvořit si představu, jaký skutečně byl Václav Havel jako člověk i státník, jaký byl v soukromí, jak snášel úskalí prezidentské funkce, jaké byly jeho politické vize i každodenní starosti. Špaček nepíše systematické paměti, ale nabízí střípky vzpomínek od počátků spolupráce s prezidentem v roce 1992, přes rozdělení československého státu, následují první léta ve funkci českého prezidenta, vzápětí dramatické kapitoly o nemocích, které Václava Havla v prezidentské funkci postihly. Poznáme blíže obě Havlovy manželky, jeho přátele, dozvíme se, kde trávil svůj čas Václav Havel nejraději a čím přispěl k rozvoji Pražského hradu. Mnoho prostoru dostávají v knize i zážitky z cest s prezidentem — celkem uletěli za těch deset let vzdálenost ze Země na Měsíc a zpátky, navštívili více než šedesát zemí světa. Ladislav Špaček má tedy co vyprávět, a činí to, jak jinak, vkusně, s nadhledem a humorem.

Vyzkoušejte také autorovy příručky společenského chování: Malou knihu etikety pro celou rodinu a Malou knihu etikety pro manažery.

 

Více informací

Nebe pod Berlínem

Jaroslav Rudiš: Nebe pod Berlínem

Autorké čtení

Nebe pod Berlínem – kniha pro živé i mrtvé. Rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu a našel svou dívku… Autor s téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kultovní románový debut napsaný ve strhujícím tempu provází originální skladby punkové skupiny U-Bahn. Vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Labyrint.

Z autorovy tvorby vydalo Tympanum také román Potichu.

 

Více informací

Cesta

Cormac McCarthy: Cesta

Za tento román obdržel Cormac McCarthy v roce 2007 Pulitzerovu cenu.

Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou. Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž rozhodně nemohou čekat nic dobrého. Dvojici drží při životě jen to, co uveze jejich nákupní vozík a co občas najdou v prázdných domech. Jejich cílem je mořské pobřeží, ale i tam se samozřejmě ukáže, že naděje už neexistuje. Nebo snad ano?

Více informací

Stařec a moře

Ernest Hemingway: Stařec a moře

Nejslavnější dílo Ernesta Hemingwaye, novela, za kterou obdržel v roce 1954 Nobelovu cenu za literaturu. Příběh se odehrává v malé kubánské vesnici poblíž Havany, odkud starý rybář Santiago vyjíždí sám na lov. Po dlouhé neúspěšné době uloví největší rybu svého života, se kterou svede strhující, i když ve výsledku tragický boj. Alegorický příběh o nezlomnosti lidské vůle, o neporazitelnosti lidského snažení, o vztahu člověka k přírodě a jiným tvorům. Kniha se stala symbolem odvahy a lásky k moři.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Více informací

Potichu

Jaroslav Rudiš: Potichu

Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech, o touze žít s někým, kdo chce být s námi, o hudbě a tichu, které nenacházíme. Román ze současnosti.

Od téhož autora vydavateltví Tympanum nabízí také rockové příběhy z berlínského metra Nebe pod Berlínem.

Více informací

Alenka v kraji divů

Lewis Carroll: Alenka v kraji divů

Malá Alenka si žije docela obyčejným životem, až do chvíle, kdy potká Bílého Králíka a hupne za ním do králičí díry. Od tohoto okamžiku se její život promění v neuvěřitelné dobrodružství. Na své cestě potká ty nejpodivnější a nejúžasnější postavičky, které si kdo umí představit. Brzy zjistí, že v kraji divů není nikdo ani nic obyčejné a už vůbec ne Kloboučník, Zajíc Březňák, Kočka Šklíba, Vévodkyně, Houseňák nebo Paželv.

Více informací