Jiří Lukášek

Poslední aktualizace: 24.5.2018 13:23


Spolupráce na titulech

Na dveře klepe smrt

Peter James: Na dveře klepe smrt

„Varuju tě a tohle varování nebudu opakovat. Neber tu roli. Vezmeš tu roli a jsi mrtvá.“

Ve městě Brighton se chystá natáčení velkolepého hollywoodského filmu o lásce mezi anglickým králem Jiřím IV. a Marií Fitzherbertovou. Pro rockovou ikonu Gaiu, která se touží prosadit jako herečka, znamená film příležitost dosáhnout na sošku Oskara. Pro detektiva-superintendanta Roye Gracea ze sussexské kriminálky je Gaiin pobyt ve městě noční můra. Grace byl varován, že Gaiu pronásleduje posedlý fanoušek či fanynka. První pokus připravit ji o život se odehrál několik dní před tím, než opustila svůj domov v Los Angeles. Teď se ale šílenec zřejmě volně pohybuje v Brightonu a čeká…

Více informací

Cesty z úzkosti a deprese

Heinz-Peter Röhr: Cesty z úzkosti a deprese

Úspěch, kariéra a blahobyt představují pro mnohé naplnění životního štěstí. Navzdory tomu  však v naší západní kultuře trpí stále více lidí úzkostnými stavy, pocity nespokojenosti, frustrací, nejistotou a depresemi. Autor, psychoterapeut s mnohaletými zkušenostmi, se na pozadí grimmovské pohádky Ďábel se třemi zlatými vlasy zamýšlí nad podstatnými prvky pravé životní spokojenosti. S pomocí srozumitelných příkladů z vlastní praxe a praktických cvičení ukazuje cestu ke klíči k životní spokojenosti – k lásce k sobě samým.

Více informací

Opravář osudů

Robert Fulghum: Opravář osudů

 

 

Audioknihu Roberta Fulghuma si můžete zakoupit jako Mp3 na www.kosmas.cz 

Nevydáváme jako fyzické CD, ale pouze jako mp3 ke stažení.

 

První román Roberta Fulghuma odehrávající se v Praze

Geroge Novak přijíždí do Prahy najít své české kořeny. Brzy ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? V živé staropražské hospodě U Devíti Draků a jedné ovce potkává svérázné přátele, kteří v něm však spíše otázky vyvolávají, než aby mu předkládali snadné odpovědi. Kdo je Vera, Georgova tajuplná sousedka? Kdo je Luci Milena, mladá umělkyně, kterou potká na svých cestách? Největší otázku však jedné noci přinese tajemná návštěva jako z jiného světa, která mu předloží zvláštní nabídku... Nejnovější román Roberta Fulghuma je originálním příběhem o hledání vlastní cesty a o tom, jak někdy nalezneme odpovědi na otázky, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme.  

Více informací

Čeho před smrtí nejvíce litujeme

Bronnie Ware: Čeho před smrtí nejvíce litujeme

Audiokniha čerpá z osobní zkušenosti autorky, která několik let působila v paliativní péči. Setkání s lidmi, jimž perspektiva blízké smrti naléhavě otevřela palčivá osobní témata a možná trochu pozapomenuté hodnoty, proměnila i její vlastní život. Rozhovory s umírajícími naznačily několik hlavních směrů lítosti – kéž bych měl odvahu žít opravdu podle sebe, ne podle očekávání druhých, kéž bych tolik nepracoval, kéž bych měl odvahu vyjádřit své city, kéž bych si udržel vztahy se svými přáteli, kéž bych si dovolil být šťastnější… Příběhy lidí loučících se se životem se prolínají s osobním příběhem autorky, která se díky nim učí vnitřně svobodnému životu v přítomnosti. 

Více informací

Jak si lidé hrají

Eric Berne: Jak si lidé hrají

Přestaňme  hrát  hry,  začněme  autenticky  žít! 

Když  kniha  Jak  si  lidé  hrají  vyšla  před  bezmála  padesáti  lety  poprvé,  stala  se  revolučním psychologickým  textem,  umožňujícím  porozumět  tomu,  co  se  skutečně  děje  mezi  lidmi  během základních  sociálních  interakcí.  Všichni  hrajeme  hry.  Některé  mohou  být  docela  nevinnou stereotypní  zábavou,  jiné  přerůstají  v  posledku  škodlivé  opakování  nefunkčních  životních  vzorců. Ať  už  jsou  to  sexuální  hry  se  zástupci  druhého  pohlaví,  manželské  hry  s    partnery,  mocenské  hry s  našimi  šéfy  nebo  soutěživé  hry  s  přáteli.  Audiokniha  Jak  si  lidé  hrají  odhaluje  mechanismy,  kterév  našem  chování  mohou  sloužit  jako  náhrada  za  opravdové  prožívání  důvěrných  vztahů  a ukazuje  způsob,  jak  se  neplodnému  hraní  her  vyhnout.  Díky  své  myšlenkové  pronikavosti  si publikace  Jak  si  lidé  hrají  právem  vysloužila  označení  „prvního  skutečně  vědeckého  díla  z  oboru psychologie  všedního  dne“.

 

Více informací

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Heinz-Peter Röhr: Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Nedostatečný  pocit  vlastní  hodnoty  komplikuje  výrazným  způsobem  život  mnohým  z  nás.  Jeho  důsledkem  jsou  úzkosti,  deprese,  psychosomatická  onemocnění,  dlouhodobý  pocit  životní  nespokojenosti  nebo  různé  formy  závislostí.  Audiokniha  známého  německého  psychoterapeuta  ukazuje,  že  zdravému  pocitu  vlastní  hodnoty  stojí  často  v  cestě  určité  zakořeněné,  nevědomé  vnitřní  vzorce  či  programy.  Ty  lze  přirovnat  k  softwaru,  jež  umožňuje  pouze  určitý  typ  operací.  A  lidé  s  nedostatečným  pocitem  vlastní  hodnoty  jsou  obvykle  „naprogramováni“  tak,  že  své  vlastní  spokojenosti  stojí  v  cestě.  Autor  pomáhá  s  pomocí  poznatků  a  konceptů  různých  psychologických směrů  a  psychoterapeutických  škol  nejprve  sebedestruktivní  vnitřní  naprogramování  rozpoznat. Poté  na  konkrétních  příkladech  ukazuje,  jak  ze  starých  programů  vystoupit  a  zaujmout  nový  postoj  k  sobě  i  životu.

 

Více informací