Frida Nilsson

Frida Nilsson (1968)

Úspěšná švédská autorka dětských knih. Doposud vydala devět titulů, které byly přeloženy do řady jazyků. Dva z nich byly nominovány na Augustovu cenu, nejprestižnější švédské literární ocenění. Literární kritika ji přirovnává k Roaldu Dahlovi nebo Astrid Lindgrenové. V nakladatelství Portál vyšly její knihy Piráti z ledového moře, Vránova neuvěřitelná dobrodružství a Gorila a já. Poslední jmenovanou vydalo Tympanum také jako audioknihu v interpretaci Marthy Issové.

 

Poslední aktualizace: 11.4.2019 14:26


Spolupráce na titulech

Ve škole se dějou věci

Frida Nilsson: Ve škole se dějou věci

Jakmile začne škola, Hedvika už se nikdy nudit nebude!  A tak to taky bylo...

Hedvice je sedm let a za pár dní půjde poprvé do školy. Škola je v takové úplně malinkaté vesničce a široko daleko není nic jiného. Hedvika se strašně těší, čeká už celou věčnost, aby mohla nasednout na školní autobus a rozjet se tam. Na kole by to rozhodně nešlo, na to bydlí moc daleko. Hedvika s rodiči totiž žije v úplné pustině. Jejím domovem je červený domek, který se jmenuje Ängatorp. Ale jen co Hedvika do školy nastoupí, začnou se dít věci! Hedvika s Lindou to myslí dobře, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Originální, autentické vyprávění z drsného severu v podání Terezy Dočkalové. 

Více informací

Gorila a já

Frida Nilsson: Gorila a já

Dětská audiokniha roku BYSTROUŠKA
 2019 - 2. místo v kategori 7-11 let

Když mi bylo devět, adoptovala mě Gorila. Neprosila jsem se o to, ale stejně se to stalo

Jonna žije v dětském domově jménem Vratič. Ředitelka ji ale nemá příliš v lásce a tak ji jednoho dne ochotně předá k adopci děsivé Gorile, která do domova přijela v otlučeném Volvu. Gorila žije na skládce a živí se prodejem šrotu. Jonna se nejprve Gorily bojí (myslí si totiž, že ji chce sníst), ale postupně se s ní spřátelí. Ukáže se, že Gorila – mimochodem vášnivá čtenářka, jejíž nejoblíbenější knihou je Oliver Twist – sice žije v nepředstavitelném nepořádku, ale dokáže Jonně poskytnout lásku a pocit bezpečí, které jí v dětském domově chyběly. A Jonna pochopí, že v životě tolik nezáleží na tom, zda má čisté ruce a upravené vlasy, pokud najde někoho, komu na ní skutečně záleží. Nad přátelstvím Gorily a Jonny se však začnou stahovat mračna...

Více informací