Paulo Coelho

Paulo Coelho (1947)

Svou literární dráhu začal jako dramatik, textař, novinář a scénárista. Jako spisovatel se uvedl knihami Poutník: Mágův deník (1987) a Alchymista (1988), které znamenaly začátek jeho úspěšné dráhy. Stal se jedním z nejčtenějších a nejvlivnějších autorů současné literární tvorby včetně fejetonů vycházejících v denících na celém světě. Je nositelem mnoha ocenění, jeho díla byla vydána ve více než 150 zemích a byla přeložena do 59 jazyků. Mezi jeho další známé romány patří například Pátá hora, Veronika se rozhodla zemřít, Jedenáct minut nebo Záhir.

Poslední aktualizace: 24.6.2014 14:02


Spolupráce na titulech

Rukověť bojovníka světla

Paulo Coelho: Rukověť bojovníka světla

Bojovník světla je ten, jenž se navzdory všem těžkostem všedního dne dokáže bít za své sny

Oblíbený autor ve svých inspirujících krátkých textech vede posluchače k tomu, aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. Audiokniha, která se může stát průvodcem na každodenní cestě k vnitřnímu zrání, vychází z duchovních tradic různých zemí a klade důraz na základní lidské hodnoty, nutnost nepřestávat hledat pravdu a také ji žít. Svým nenapodobitelným způsobem tak Paulo Coleho ukazuje, že bojovník světla může ožít v každém z nás. Je třeba jen vidět a vnímat, že být naživu je zázrak, nebát se prohrávat, nepodléhat malomyslnosti a únavě a nepřestávat věřit v lásku.

Více informací

Hipík

Paulo Coelho: Hipík

Ve  svém  zatím  nejvíce  autobiografickém  románu  se  Paulo  Coelho  vrací  do  svého  mládí,  do  doby přelomu  60.  a  70.  let  20.  století.  Mladý  Brazilec  Paulo  a  Nizozemka  Karla  se  setkávají  v Amsterdamu,  tehdejším  ohnisku  hnutí  hippies,  který  se  stává  jedním  z  cílů  Paulovy  první  cesty  za moře.  Namísto  plánovaného  cestování  po  Evropě  se  však  Paulo  nechá  přesvědčit  a  nastoupí  s Karlou  do  autobusu  směřujícího  do  Káthmándú.  Román  je  na  jedné  straně  kronikou  cesty  Paula  a ostatních  spolucestujících,  na  druhé  straně    svědectvím  o  bouřlivých  šedesátých  letech  a myšlenkách,  kterými  byly  neseny.  Hipík  je  knihou  o  lidech,  kteří  tápou  a hledají, ale hledají poctivě.  Je  příběhem  těch,  kteří  poslechli  výzvu: „Prodej  své  vědomosti  a  kup  si  místo  ve své  duši,  které  naplníš  absolutnem.  Protože  moudrost  mužů  a  žen  je  bláznovství  před  Bohem.“

 

Více informací

Vítěz je sám

Paulo Coelho: Vítěz je sám

V audioknize Vítěz je sám Paulo Coelho předkládá čtenářům věrný obraz světa, v němž žijeme a kde se natolik upínáme k bohatství a úspěchu za každou cenu, že mnohdy neslyšíme, co nám říká naše vlastní srdce. Román plný napětí nás zavádí na Filmový festival v Cannes, kde se schází takzvaná Supertřída – lidé, kteří se proslavili ve vysněném světě módy a filmu. Někteří z nich se dostali až na samotný vrchol a obávají se, že své skvělé postavení ztratí. V sázce jsou peníze, moc a sláva – tedy hodnoty, pro které je většina lidí ochotna udělat cokoliv a za jakoukoliv cenu. Na tomto moderním „jarmarku marnosti“ se setkávají ruský milionář Igor, král módy Hamid, původem z Blízkého východu, americká herečka Gabriela, dychtící po hlavní roli, ctižádostivý policejní vyšetřovatel Savoy, který doufá, že vyřeší největší případ svého života, a Yasmine, modelka stojící na počátku úspěšné kariéry. Komu z nich se podaří v některém z mnoha snů, které jim okolní svět nabízí, rozpoznat svůj vlastní sen a uskutečnit ho?

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Více informací

Jedenáct minut

Paulo Coelho: Jedenáct minut

Proslulý brazilský spisovatel se ve svém románu inspiroval příběhem mladé Brazilky. Venkovská dívka podepíše v Rio de Janeiru s evropským podnikatelem smlouvu, která jí má zajistit kariéru tanečnice, když však pozná skutečné podmínky práce v ženevském podniku, dá přednost svobodnějšímu životu prostitutky. Tak předčasně vyzrává a vzdaluje se ideálům mládí, místo snů má cíl: našetřit peníze na koupi statku v Brazílii. Je zklamána citovými i sexuálními „vzory“ a představa harmonického tělesného i duševního splynutí dvou lidí jí připadá zcela utopická. Jakmile však symbolicky vkročí na starobylou poutnickou Svatojakubskou cestu, která Ženevou prochází, rázem se její tělo i duše začínají působením lásky opět shledávat. Coelhův román Jedenáct minut je odvážným a nekonvenčním vyprávěním o všech podobách lásky.

 

Více informací

Veronika se rozhodla zemřít

Paulo Coelho: Veronika se rozhodla zemřít

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat v prostředí lidí, kteří jsou úředně potvrzenými „blázny”. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.

 

Více informací

Vyzvědačka

Paulo Coelho: Vyzvědačka

V Coelhově audioknize Vyzvědačka ožívá skutečný příběh Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla před sto lety popravena pro velezradu. Mata Hari byla tanečnice, šokující a těšící publikum za první světové války, a stala se důvěrnicí některých z nejbohatších a nejmocnějších mužů té doby. Odvážila se překonat moralismus a provinční mentalitu počátků 20. století, ale nakonec za to zaplatila vlastním životem. Když v pařížském vězení čekala na popravu, jedním z jejích posledních přání bylo pero a papír, aby mohla psát dopisy...

 

Více informací

Nevěra

Paulo Coelho: Nevěra

„Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe.“

Linda vede zdánlivě dokonalý život: má milujícího zámožného manžela, dvě úžasné děti a jako úspěšná novinářka pracuje v prestižním ženevském listu. Znenadání však přijde okamžik pravdy a Linda si během jednoho interview uvědomí, že její zajištěný, snadno předvídatelný život je jen nudný stereotyp a ona sama místo štěstí už dlouho cítí apatii a nudu.
A právě tehdy se po letech setkává se svou studentskou láskou, nyní úspěšným politikem. Jediný den, přesahující všechny její dosavadní zkušenosti, rázem staví život do zcela nového světla...

 

Více informací

Čarodějka z Portobella

Paulo Coelho: Čarodějka z Portobella

V tomto příběhu a jeho napínavé zápletce pracuje Paulo Coelho s tématem ženské síly, lásky, hledání vlastního já a zpřístupnění se energiím světa. Podobně jako i u ostatních Coelhových děl se i zde snaží autor přijít na odpověď k otázce, která v tomto případě zní: „Jak najít odvahu být vždy sami k sobě praví – i když si nejsme jisti, kým vlastně jsme?“  Čarodějka z Portobella vypráví životní příběh Athény, ženy, která se odmítla smířit s realitou, jež vytváří svět kolem nás.

Můžete u nás zakoupit také knihu o hledání vlastní životní cesty Poutník: Mágův deník a Coelhův největší brazilský bestseller všech dob Alchymistu.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

Více informací

Poutník: Mágův deník

Paulo Coelho: Poutník: Mágův deník

Román, kterému dal v roce 1987 vzniknout brazilský spisovatel Paulo Coelho, můžeme brát jako podobenství o touze hledat svou vlastní životní cestu. Ve výsledku nás Coelho učí, že všechnu nevšednost a nadpřirozenost lze najít v jednoduchostech a všednostech každodenního života. Z části dobrodružný příběh, z části návod na sebepoznání – tento magický příběh Vás vezme na pouť severním Španělskem do Santiaga de Compostela a ukáže Vám cestou, kdo jste.

Nabízíme také další autorovy tituly: Čarodějku z Portobella a brazilský bestseller Alchymistu.

Audiokniha vychází v edici Načteno - o edici více zde.

 

Více informací

Alchymista

Paulo Coelho: Alchymista

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou ( jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

Mezi další tituly, které Tympanum od téhož autora vydalo, patří romány Poutník: Mágův deník a Čarodějka z Portobella.

 

Více informací