Miroslav Buriánek

Rozhlasový režisér, absolvent oboru divadelní režie na pražské DAMU. Rozhlas mu učaroval už od dětství v rodné Plzni, kde spolupracuje s tamní redakcí Českého rozhlasu. Pro Tympanum zrežíroval audioknihu Andělé všedního dne.

Miroslav Buriánek

Narodil se v Plzni a rozhlas se mu pod kůži dostal už v dětství – nejdříve v podobě rozhlasových her pro děti, později díky dramatickým hrám 60. let 20. století. Jeho kroky poté směřovaly na pražskou DAMU na obor divadelní režie, ale navzdory tomuto vzdělání později nastoupil do Českého rozhlasu Plzeň, kde působí i v současnosti (rok 2010). Sám o rozhlasové práci tvrdí, že má „jedinečnou atmosféru a osobitou magii“, za kterou může signalizační červené světýlko. Jedině ono totiž dovede člověka – ať je to herec, režisér nebo zvukový technik - vyburcovat k maximální koncentraci před mikrofonem.

Jak vypadá výsledek takové maximální koncentrace v režisérském křesle, si můžete poslechnout v audioknize Andělé všedního dne, kterou zrežíroval pro vydavatelství Tympanum.

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Andělé všedního dne

Michal Viewegh: Andělé všedního dne

Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé... Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé — to jsou možná trochu překvapiví protagonisté nové knihy Michala Viewegha. Nejčtenější současný český spisovatel v ní s obvyklou fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako „svižnou story o lidech, andělích a umírání“ či „knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně“.

Tympanum také vydalo Vieweghovu nejslavnější knihu Báječná léta pod psa o dospívání v období socialismu.

 

Více informací