Bořivoj Navrátil

Český divadelní a filmový herec, interpret čtených textů. Divadlo mu učarovalo už jako malému chlapci. Na prknech, která znamenají svět, se začal pohybovat nejprve jako ochotník, poté vystudoval JAMU. Významná je také jeho precizní práce s hlasem, díky které se uplatnil v mnoha uměleckých přednesech a v rozhlase, významná je také jeho spolupráce s dabingem. Pro vydavatelství Tympanum načetl povídky Jáma a kyvadlo od E.A.Poea.

Bořivoj Navrátil (1933 - 2011)

Po absolvování JAMU (1956) hrál krátce v Českém Těšíně, Opavě a Ostravě, byl členem ND. Od 90. let vystupuje s Divadelním spolkem Kašpar. Kromě řady výrazných divadelních rolí se také objevuje ve filmu a často pracuje pro rozhlas. Od poloviny 70.let působil také jako pedagog na DAMU. Mezi jeho nezapomenutelné filmové počiny patří např. film Knoflíkáři (1997), Všichni moji blízcí (1998), Útěk do Budína (2002). Poslední dobou můžeme Bořivoje Navrátila vidět také v televizích seriálech, např. Redakce (2004) nebo Ulice (2005). Díky svému nezaměnitelnému zjevu našel četné uplatnění v českých i zahraničních projektech, především v rolích záporáků, zločinců či podivínů. Pro vydavatelství Tympanum načetl Bořivoj Navrátil povídky Jáma a kyvadlo od E.A.Poe.

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Dvanáct nejznámějších povídek - ROZEBRÁNO

Edgar Allan Poe: Dvanáct nejznámějších povídek - ROZEBRÁNO

Reprezentativní výběr toho nejlepšího z širokého spektra námětů, kterými se E. A. Poe zabýval. Klasický horor, detektivní povídky, pseudovědecké mystifikace, bizarní příběhy - to jsou oblíbená témata spisovatele. Jejich společným jmenovatelem je strach, který se skutečně objevuje téměř ve všech jeho povídkách. Vyprávění o odsouzenci na smrt, nenasytném obřím mořském víru nebo alegorii moru v masce červené smrti budí v posluchačích hrůzu již více než jeden a půl století.

Povídky vycházejí v podání známých hlasů Bořivoje Navrátila, Vladimíra Čecha, Miroslava Táborského a Josefa Somra.

Tympanum vydalo tyto povídky i po menších celcích, k dostání jsou jako tituly:

Jáma a kyvadlo a jiné povídky
Pád do Maelströmu a jiné povídky
Zrádné srdce a jiné povídky

 

Více informací

Jáma a kyvadlo a jiné povídky - ROZEBRÁNO

Edgar Allan Poe: Jáma a kyvadlo a jiné povídky - ROZEBRÁNO

Nové vydání souboru několika povídek od mistra hororového a detektivního žánru. Nejznámější z nich – Jáma a kyvadlo je psychologickým hororem z období středověku, kdy ještě měla hlavní slovo inkvizice. Člověk, odsouzený inkvizicí na smrt je vržen do temné kobky, kde ho má dostihnout smrt. Ta má podobu jámy a kyvadla. Autor dokonale popisuje zoufalé pocity odsouzence, který se snaží přežít za každou cenu.

Povídky:
1. Jáma akyvadlo
2. Maska červené smrti
3. Vrah jsi ty!
4. Černý kocour

K zakoupení jsou u nás také další povídky téhož autora:
Pád do Maelströmu a jiné povídky
Zrádné srdce a jiné povídky

Rovněž lze získat souhrn těchto tří titulů na šesti CD pod názvem Dvanáct nejznámějších povídek.

 

Více informací