Saša Rašilov

Divadelní, filmový i televizní herec, absolvent pražské konzervatoře a DAMU. Vztah k herectví a umění vůbec má v genech, pochází totiž z „filmové“ rodiny. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je možné slyšet z audionahrávky dnes již kultovního příběhu R.Bacha Jonathan Livingstone Racek.

Saša Rašilov (1972)

Saša Rašilov (nejml. nebo také III.) se narodil v Praze na Zbraslavi ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, herectví se věnují i sestra a bratr). Studoval hudebně-dramatické oddělení na pražské konzervatoři. Po jejím absolvování přešel na herectví na pražské DAMU. Hrál v Divadle Na zábradlí, v Divadle v Řeznické, stal se stálým členem souboru Národního divadla (2002, Cyrano z Bergeracu, Lakomec, Král Jindřich IV, aj.).

Ztvárnil také řadu filmových rolí, objevuje se v televizním seriálu Velmi křehké vztahy a má skvělé jméno i v oblasti dabingu. V této branži se proslavil především nadabováním kresleného myšáka Mickey Mouse z dílny W. Disneye. V roce 2003 obdržel za dabing prestižní Cenu Františka Filipovského – ocenění mu přinesl film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných daberů u nás. Pro vydavatelství Tympanum propůjčil Saša Rašilov svůj hlas pro audionahrávku křehkého a slavného příběhu R. Bacha Jonathan Livingstone Racek.

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Jonathan Livingstone Racek - ROZEBRÁNO

Richard Bach: Jonathan Livingstone Racek - ROZEBRÁNO

Racek Jonathan vidí smysl života jinde než jeho soukmenovci. Nestačí mu jenom žít ze dne na den pro kus ryby, který odpadne z rybářské lodi. Snaží se naučit létat tak, jak to ještě nikdy žádný racek nesvedl. V poetickém podobenství popisuje autor individuální odvahu postavit se za svůj ideál proti všem i za cenu vyhnanství.

Více informací