Jaroslav Rudiš

Jaroslav Rudiš (1972)

Spisovatel, scenárista, autor divadelních her. Vydal romány Nebe pod Berlínem (2002; přeložen do pěti jazyků, Cena Jiřího Ortena), Grandhotel (2006; vyjde německy) a Potichu (2007). S výtvarníkem Jaromírem 99 vytvořil kreslenou románovou trilogii Alois Nebel (2003–2005; vyšla rovněž polsky). Dále napsal scénář k filmu Grandhotel (2006), společně s Petrem Pýchou divadelní hry Léto v Laponsku (2006), Strange Love.

Poslední aktualizace: 27.6.2014 18:58


Spolupráce na titulech

Nebe pod Berlínem

Jaroslav Rudiš: Nebe pod Berlínem

Autorké čtení

Nebe pod Berlínem – kniha pro živé i mrtvé. Rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu a našel svou dívku… Autor s téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kultovní románový debut napsaný ve strhujícím tempu provází originální skladby punkové skupiny U-Bahn. Vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Labyrint.

Z autorovy tvorby vydalo Tympanum také román Potichu.

 

Více informací

Potichu

Jaroslav Rudiš: Potichu

Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech, o touze žít s někým, kdo chce být s námi, o hudbě a tichu, které nenacházíme. Román ze současnosti.

Od téhož autora vydavateltví Tympanum nabízí také rockové příběhy z berlínského metra Nebe pod Berlínem.

Více informací