Aleš Vrzák

Recitátor, později režisér, lektor a porotce přehlídek a dílen, např. Wolkrova Prostějova, Šrámkovy Sobotky nebo Mezinárodního festivalu poezie ve Valašském Meziříčí. Šéfrežisér rozhlasové tvorby v pražské redakci Českého rozhlasu. Pro Tympanum zrežíroval řadu audioknih, mj. Školu malého stromu, Jonathana Livingstona Racka nebo Alchymistu.

Aleš Vrzák (1970)

Nejvíce tomuto Jihočechovi pocházejícímu ze Strakonic učarovalo mluvené slovo. Od svých deseti let se věnuje uměleckému přednesu a jako recitátor se úspěšně zúčastnil řady recitátorských soutěží. Za největší recitátorský úspěch považuje vítězství na Poděbradských dnech poezie. Současně je také držitelem prestižní rozhlasové ceny Karla Högera, která se uděluje za "mimořádný interpretační výkon myšlenkově a umělecky náročného textu".

Je absolventem oboru český jazyk a literatura na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Poté pracoval jako režisér České rozhlasu České Budějovice, odkud odchází do Prahy na post šéfrežiséra.

Do režisérské židle se usadil také pro vydavatelství Tympanum a výsledkem jsou audioknihy Škola malého stromu, Schůzka se smrtí, Jonathan Livingstone Racek, Alchymista a soubor Dahlových povídek Milostná rošáda (Čubka, Vyvrcholení, Host do domu a Velká rošáda). Nejnověji se režisérsky podílí na příběhu o hledání smyslu života Siddhártha spisovatele Hermanna Hesseho.

Poslední aktualizace: 28.10.2013 19:47


Spolupráce na titulech

Nesnesitelná lehkost bytí

Milan Kundera: Nesnesitelná lehkost bytí

Co  zbylo  z  umírajících  lidí  v  Kambodži?
Jedna  velká  fotografie  americké  herečky,  která  drží  v  náručí  žluté  dítě.
Co  zbylo  z Tomáše?
Nápis: Chtěl  království  Boží  na  zemi.
Co  zbylo  z  Beethovena?
Zamračený  muž  s  nepravděpodobnou  hřívou,  který  pronáší  temným hlasem:  „Es  muss  sein!“
Co  zbylo  z  Franze?
Nápis: Po  dlouhém  bloudění  návrat.
A  tak  dál  a  tak  dál.  Dříve  než  budeme  zapomenuti,  budeme  proměněni v  kýč.  Kýč  je  přestupní  stanice  mezi  bytím  a  zapomenutím.

 

©  Milan  Kundera,  1984.  Dílo  Milana  Kundery  v  českém  jazyce  vydává  nakladatelství  ATLANTIS, spol.  s  r.  o., www.atlantis-brno.cz

 

Více informací

Lichožrouti navždy

Pavel Šrut: Lichožrouti navždy

TŘETÍ DÍL ÚSPĚŠNÉ DĚTSKÉ KNIHY LICHOŽROUTI!

Vy všichni, kdo hledáte tu „ztracenou“ ponožku, nejste sami! Jsou nás po světě miliony a to je jedna ze záhad, jichž je svět plný. Profesor Kaderábek a magistra Miklíková, objevitelé skrytého života lichožroutů, po mnohaletém bádání došli k přesvědčení, že jsou tajemství, která tu musí zůstat navždy. I proto se poslední, závěrečný díl teď už proslulé ponožkožroutí ságy jmenuje Lichožrouti navždy.

Vítěz Magnesia Litera 2008 v kategorii Kniha pro děti a mládež, Kniha desetiletí Magnesia Litera.

Audiokniha navazuje na úspěšné předchozí díly Lichožrouti a Lichožrouti se vracejí, které rovněž nabízíme.

Pro děti od 6 let.

 

Více informací

Pátá dohoda

Don Miguel Ruiz: Pátá dohoda

Po několika letech od vydání bestselleru Čtyři dohody vychází kniha Pátá dohoda. Don Miguel Ruiz v ní spolu se svým synem donem Josem Ruizem nabízí nový pohled na Čtyři dohody. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nám pomohly prolomit naše omezující přesvědčení a nahradit je názory, které nám přináší osobní svobodu, štěstí a lásku. Výsledkem praktikování páté dohody je naprosté přijetí sebe sama takových, jací jsme, a naprosté přijetí všech ostatních lidí takových, jací jsou. Pátá dohoda chce přinést lidem na celém světě svobodu být sami sebou.

Audiokniha navazuje na úspěšného praktického průvodce osobní svobodou Čtyři dohody. Jejím pokračováním je titul Láska, vztahy a přátelství.

 

Více informací

Lichožrouti se vracejí - ROZEBRÁNO

Pavel Šrut: Lichožrouti se vracejí - ROZEBRÁNO

DRUHÝ DÍL ÚSPĚŠNÉ DĚTSKÉ KNIHY LICHOŽROUTI
 
Komu se nikdy neztratila ponožka, tomu se ztratí ještě dneska. Kdo si myslí, že za to může pračka, pes, nepořádná manželka či manžel, nebo dokonce jejich děti, ten je na velkém omylu. Za to, že nám z páru ponožek občas zůstávají jen licháče, můžou lichožrouti. Nová dobrodružství malého lichožrouta Hihlíka plná dobrodružství a tajemství tentokrát z daleké Afriky.
 
Pokud ještě nemáte první díl Lichožroutů, můžete si ho u nás objednat, zároveň již nabízíme i třetí díl ponožkožroutí ságy Lichožrouti navždy.
 
Pro děti od 6 let.
 
 

Více informací

Čarodějův učeň

Ottfried Preussler: Čarodějův učeň

Kouzelný příběh o Krabatovi, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Je to příběh o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby či radosti. V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku.

Pro děti od 10 let.

 

Více informací

Lichožrouti

Pavel Šrut: Lichožrouti

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Do jejich tajemného světa pronikla autorská a ilustrátorská dvojice Pavel Šrut - Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka.

Na úspěšnou dětskou knihu navazují další dva díly - Lichožrouti se vracejí a Lichožrouti navždy.

Pro děti od 6 let.

 

Více informací

Siddhártha - ROZEBRÁNO

Hermann Hesse: Siddhártha - ROZEBRÁNO

Povídka Siddhárta nese podtitul "indická báseň" a vypráví příběh bráhmanského syna Siddhárthy odehrávající se ve starověké Indii v době Buddhových časů. Siddhártha spolu se svým společníkem Góvindou opouští svůj domov a vydává se na náročnou a stratiplnou cestu hledat své pravé já a osvícení. Při své snaze toho dosáhnout prochází řadou nenadálých změn a poznání. Může člověk dojít k lidské moudrosti pomocí nauky, nebo je nutno k ní dospět vlastním životem?
 

Více informací

Schůzka se smrtí

Agatha Christie: Schůzka se smrtí

Hercule Poirot v nelehké situaci: do čtyřiadvaceti hodin musí najít rozluštění. Jako vždy však chce odhalit celou pravdu, nikoliv pouze pachatele...

Námět na detektivní román Schůzka se smrtí získala Agatha Christie při cestách se svým mužem, archeologem Mallowanem, který prováděl vykopávky na Blízkém východě. Na pozadí růžových skal údolí Petry se staneme svědky střetnutí staré despotické ženy a jejích dětí, kteří jsou k sobě připoutáni vzájemnou nenávistí. Nakonec dojde k nevyhnutelnému – k tragické smrti matky. Vyvstává otázka – přirozená příčina, nebo vražda? Dospělé děti měly tisíc a jeden důvod přát si matčinu smrt…

Pro milovníky detektivek této proslulé autorky Tympanum nabízí také tituly:
Vražda Rogera Ackroyda
Vraždy podle abecedy
Deset malých černoušků

a detektivní povídky ze souboru Muž v mlze:
Hercule Poirot - Druhý gong
Hercule Poirot - Vražda v postranní ulici
Hercule Poirot - Černý vzadu
Hercule Poirot - Záhada španělské truhly

 

Více informací

Škola malého stromu

Forrest Carter: Škola malého stromu

Víte něco o duši amerických Indiánů? Víte, že stromy mluví? Víte, jak posílat zprávy prostřednictvím hvězd? Víte něco o smíchu a slzách v lidském srdci? Zaposlouchejte se do Školy Malého stromu a pochopíte pozoruhodnou jednotu člověka, přírody a kosmu. Příběh Malého stromu – chlapce, kterého vychovává babička s dědečkem z kmene Čerokíů. Učí jej moudrosti předků, řemeslu, umění přežít a vyjít čestně se světem i sám se sebou. Pocit štěstí a dokonalé pospolitosti je však krutě narušen. Kniha se stala bestsellerem, byla přeložena do mnoha světových jazyků a byla předlohou stejnojmenného filmu.
 

Více informací

Milostné rošády - BALÍČEK - ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - BALÍČEK - ROZEBRÁNO

Dárkové balení čtyř povídek Roalda Dahla.

Více informací

Milostné rošády - Host do domu - ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - Host do domu - ROZEBRÁNO

Strýček Oswald popisuje, jak se v Sinajské poušti stal hostem Syřana s nádhernou ženou a dcerou. Jedna z žen ho v noci navštíví, záhadou však zůstává která…

Více informací

Milostné rošády - Čubka - ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - Čubka - ROZEBRÁNO

Jeden z příběhů strýčka Oswalda, kterému se po dlouhé době ozve jeho svěřenec usilující o objevení parfému, po němž by se muži stali divou zvěří toužící jen po ženě…

Více informací

Milostné rošády - Velká rošáda - ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - Velká rošáda - ROZEBRÁNO

Povídka o dvou přátelích, kteří zatouží po ženě toho druhého. Vznikne tak šílený plán, podle kterého si na jednu noc své ženy doopravdy vymění …

Více informací

Milostné rošády - Vyvrcholení - ROZEBRÁNO

Roald Dahl: Milostné rošády - Vyvrcholení - ROZEBRÁNO

Anna ztratila milovaného manžela. Když se na služební cestě setká se svou láskou ze střední školy, neodolá a odejdou spolu do jejího pokoje…

Více informací

Alchymista

Paulo Coelho: Alchymista

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou ( jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

Mezi další tituly, které Tympanum od téhož autora vydalo, patří romány Poutník: Mágův deník a Čarodějka z Portobella.

 

Více informací

Jonathan Livingstone Racek - ROZEBRÁNO

Richard Bach: Jonathan Livingstone Racek - ROZEBRÁNO

Racek Jonathan vidí smysl života jinde než jeho soukmenovci. Nestačí mu jenom žít ze dne na den pro kus ryby, který odpadne z rybářské lodi. Snaží se naučit létat tak, jak to ještě nikdy žádný racek nesvedl. V poetickém podobenství popisuje autor individuální odvahu postavit se za svůj ideál proti všem i za cenu vyhnanství.

Více informací