Soumrak homo economicus

Roman Chlupatý, David Orrell, Tomáš Sedláček, Libor Vacek, Tomáš Černý, Martin Myšička

%
Audiokniha Soumrak homo economicus - Libor Vacek, Tomáš Černý, Martin Myšička, Roman Chlupatý, David Orrell, Tomáš Sedláček

MP3 ke stažení

139 Kč 83 KčCena vč. DPH

CD

50 Kč 30 KčCena vč. DPH

Publicistika

EKONOMIE HRAVĚ A S ÚSMĚVEM

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.
Rozhovor Romana Chlupatého byl natočen v létě 2011 v anglickém Oxfordu pro rozhlasové vysílání. Výsledkem je svěží a srozumitelné zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury, Sedláček a Orrell pitvají základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí - ale nevnucují - řešení. Při tom, navíc, dokáží čtenáře i pobavit. Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se ovšem tentokrát neobrací ke svým čtenářům jako autor, nýbrž jako diskutér, který rád vede dialog a skrze otázky a odpovědi se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka pro diskusi si vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella. I on patří k narušitelům starých pořádků, kterým je jasné, že bez kroku do neznáma se skutečného ozdravení nedočkáme.

Autoři Roman Chlupatý, David Orrell, Tomáš Sedláček
Interpreti Libor Vacek, Tomáš Černý, Martin Myšička
Vydavatel Tympanum
Celková délka 01:02:27
Vydáno 2013